15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Lodowisko w Kozienicach będzie czynne! Kiedy otwarcie?

Popularne

spot_img

Jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, to już od 4 grudnia kozieniczanie będą mogli cieszyć się lodowiskiem przy basenie. 

Lodowisko ma powierzchnię 900 m2 i wymiary 30m x 30m. Jego wielkość zapewniają wystarczająco dużo miejsca dla każdego uczestnika na swobodne poruszanie się po lodzie. Obiekt jest oświetlony i ogrodzony. Ośrodek dba również o nagłośnienie, aby uprzyjemnić tę formę rekreacji na świeżym powietrzu. O jakość lodu dbać będzie obsługa lodowiska z pomocą profesjonalnej maszyny do czyszczenia i równania tafli. Lód jest przygotowywany w trakcie ponad godzinnej przerwy technicznej. Na terenie lodowiska tradycyjnie znajdować się będzie wypożyczalnia i ostrzalnia łyżew. Lodowisko jest sztucznie mrożone dzięki czemu może funkcjonować w dodatnich temperaturach. Zazwyczaj sezon łyżwiarski zaczyna się w grudniu i trwa średnio do końca lutego.

Jak informuje kierownik Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Sławomir Wach, jeżeli pogoda pozwoli to otwarcie lodowiska nastąpi już 4 grudnia, o godzinie 15. W odróżnieniu od poprzedniego roku zmienią się godziny otwarcia. Obiekt ma być dostępny dla łyżwiarzy już od godzin porannych (prawdopodobnie 8 rano) do godziny 21.

Wejścia na obiekt będą odbywać się w wyznaczonych godzinach. Między tymi wejściami będzie pół godziny przerwy. Ostateczne decyzje dotyczące cennika i godzin funkcjonowania obiektu dopiero zapadną, o czym będziemy informować na bieżąco. W poprzednim roku za godzinną tercję 7 złotych płaciła osoba dorosła, a 5 zł dzieci.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content