17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Radom oraz RDLP w Radomiu zapraszają XXII Święto Polskiej Niezapominajki

Popularne

spot_img

Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Radom oraz RDLP w Radomiu zapraszają na XXII Święto Polskiej Niezapominajki, które zapoczątkował w 2002 roku Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki i prowadzący Ekoradio. To święto leśników i przyrodników, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie.

Lasy Państwowe podczas cyklicznej imprezy, organizowanej w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku na terenie Nadleśnictwa Radom będą promować zrównoważoną gospodarkę leśną, w szczególności funkcje ekologiczne i społeczne lasów.

Piknik organizowany w ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki gromadzi całe rodziny oraz amatorów aktywnego wypoczynku na łonie natury. Leśnicy i ich przyjaciele organizują w tym dniu: rajdy rowerowe, nordic walking oraz warsztaty, zabawy i gry dla dzieci. Edukacja leśna będzie połączona z wystawami o tematyce leśnej i występami artystów oraz pokazami rękodzieła.

W programie przewidziano m.in. występy zespołów dziecięcych, tanecznych, sygnalistów myśliwskich, sokolników oraz inne atrakcje. Poza tym na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego rozstawione będą stoiska i wystawy oraz warsztaty edukacyjne nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Kozienicka”, Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska”, Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum Nadleśnictwa Marcule, Ligi Ochrony Przyrody, Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Kozienickiego Parku Krajobrazowego im. Prof. Ryszarda Zaręby, Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Obecny będzie również Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego z Garbatki-Letnisko oraz Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku wraz z grupą sygnalistów i sokolników.

Leśnicy prezentować będą też działania w ramach społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych – wystawią samochód elektryczny RDLP w Radomiu zakupiony w ramach projektu Las energii.

Dodatkowo zorganizowany będzie jarmark, na którym będzie można podziwiać wytwarzanie rękodzieła, zakupić wyroby regionalne oraz posilić się tradycyjnym jadłem. Na zwolenników sportu leśnicy przygotowali rajd nordic walking po Puszczy Kozienickiej z przewodnikiem z Polskiej Federacji Nordic Walking. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rowerami przyjechać na Święto Polskiej Niezapominajki do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku w ramach Jazdy z Miasta!

W imprezie udział wezmą mieszkańcy regionu oraz przedstawiciele ogólnokrajowych i lokalnych władz, leśnicy, organizacje zajmujące się ochroną przyrody, lokalni twórcy.

Piknik zakończy się koncertem. Gwiazdą tegorocznej edycji Święta Polskiej Niezapominajki będzie zespół TARAKA.

Atrakcjami muzycznymi będą też koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych Technikum Leśnego w Tucholi oraz koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz sygnalistów z Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku.

Szczegółowy plan Święta Polskiej Niezapominajki: 

10.40 – 11.00 złożenie kwiatów w Ośrodku przed tablicą poświęconą pamięci red. Andrzeja Zalewskiego;

11.00 – 15.00 Piknik leśny (teren Leśnego Ośrodka Edukacyjnego im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni Letnisku);

Scena:

 • 00 – 11.15 uroczyste otwarcie XXII edycji Święta Polskiej Niezapominajki;
 • 15 – 11.30 koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz sygnalistów z Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku;
 • 30 – 11.45 występ dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Niezapominajka” w Radomiu;
 • 45 – 12.00 występ dzieci z Publicznego Przedszkola w Jedlni-Letnisku;
 • 00 – 12.15 występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Lipowy zakątek” w Pionkach;
 • 15 – 12.30 występ dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi;
 • 30 – 12.45 występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Słupicy;
 • 45 – 13.00 występ dzieci ze Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni-Letnisku;
 • 00 – 13.15 występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach;
 • 15 – 14.00 koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych Technikum Leśnego w Tucholi;
 • 00 – 15.00 występ gwiazdy – zespół TARAKA.

 

Na małej scenie na uroczysku „Darz bór” zaprezentują się:

 • Klub Seniora „Ale babki” z Jedlni-Letniska;
 • Prezentacja kół gospodyń wiejskich: „Siczkowianki” i „Marianianki”.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content