4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Od dziś koniec z maseczkami i izolacją domową

Popularne

Maseczki – z pewnymi wyjątkami – nie będą już obowiązkowe. W poniedziałek 28 marca w życie weszło zapowiadane znoszenie obostrzeń covidowych. Najważniejsza zmiana dotyczy obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Teraz jest to konieczne tylko w budynkach, w których prowadzona jest działalność lecznicza oraz aptekach.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 28 marca w Polsce nie ma już obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. W życie weszły też zmiany związane z izolacją domową. Przymusowa izolacja i kwarantanna z powodu COVID-19 została zniesiona. Osoby, które aktualnie na nich przebywają, obowiązane są dokończyć je na zasadach wcześniej obowiązujących.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że znoszenie obostrzeń nie oznacza, że zagrożenie związane z COVID-19 całkowicie znika. 

– Pamiętajmy jednak o jednym: zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia, nie oznacza, że nie będzie już covidu. Dlatego, mimo spadków zakażeń i mimo zniesienia obostrzeń, nadal – jako społeczeństwo – musimy być odpowiedzialni, choćby za siebie i naszych najbliższych – zaznaczył podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Minister zdrowia zaznaczył, że decyzja o odejściu od obostrzeń, w tym noszenia maseczek zapadła, kiedy uwidocznił się powrót do trendu większych dobowych spadków zakażeń.

Obowiązek noszenia maseczek został wprowadzony w Polsce 16 kwietnia 2020 roku.

Od dzisiaj:

• został zniesiony obowiązek noszenia maseczek. Nakaz zakrywania twarzy obowiązuje tylko w obiektach leczniczych;

• została zniesiona izolacja domowa i kwarantanna – zarówno w miejscu zamieszkania, jak i ta, obowiązująca osoby przyjeżdżające do Polski.

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content