9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Kolejny sukces uczniów ze szkoły w Laskach w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Popularne

W czwartek, 9 czerwca uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Laskach wzięli udział Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym pod tytułem „Bezpieczni na drodze”. Jak widać – z sukcesami.

Turniej został zorganizowany przez: Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

W konkursie startowało 13 drużyn z powiatu radomskiego z klas IV-VI. Drużyna z PSP w Laskach w składzie: Milena Łożycka, Lena Glimasińska oraz Filip Gniwek z kl. V zajęła I miejsce drużynowo.

– Nasi uczniowie po raz kolejny wykazali się świetną wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego i przepisów na skrzyżowaniach oraz jazdą po torze sprawnościowym. Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz  kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Opiekunem konkursu w naszej szkole była pani Beata Zygmunt. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! – mówi dyrektor PSP w Laskach Agnieszka Kołatkowska. 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content