22 C
Pionki
piątek, 19 sierpnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kolejek po paliwo w Pionkach ciąg dalszy. PKN Orlen zapewnia, że “paliwa nie zabraknie”

Popularne

Od wczoraj popołudnia mieszkańcy Pionek masowo wykupują paliwa ze stacji różnych sieci. Dziś rano mogliśmy ujrzeć podobny widok. Niektóre stacje wykorzystują tę sytuację do zastosowania podwyżek. PKN Orlen wystosował w tej sprawie komunikat.

Tymczasem PKN ORLEN zapewnia, że paliwa nie zabraknie.Wczoraj zakończyło się spotkanie samorządowców ze stroną rządową, poświęcone działaniom państwa i współpracy na różnych polach. Podczas niego minister Szefernaker, który jest w stałym kontacie z Orlenem, stanowczo zdementował pojawiające się dziś pogłoski o braku paliwa w hurcie i detalu.

Komunikat w sprawie obecnej sytuacji na rynku paliwowym przekazany przez PKN Orlen. – Dostawy paliw na wszystkie stacje Orlen w całej Polsce są realizowane. W związku ze wzmożonym ruchem na stacjach przy granicach, podejmujemy działania, aby w pełni odpowiadać na obecne zapotrzebowanie na paliwa – zapewnił płocki koncern. Spółka przekazała, że “obserwuje sytuację na Ukrainie” i jest przygotowana na różne scenariusze.

– Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Jesteśmy bezpieczni, bo na przestrzeni ostatnich sześciu lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca. Jeszcze w 2013 roku rafineria w Płocku przerabiała 98 procent rosyjskiej ropy. Dzisiaj jej udział w przerobie to mniej niż połowa – poinformował, cytowany w komunikacie, Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Według Orlenu “paliwa w Polsce nie brakuje”. – Zarówno zapasy ropy, jak i produkcja paliw w Grupie Orlen są na poziomie wystarczającym dla pokrycia bieżącego zapotrzebowania. Zabezpieczone są również dostawy ropy naftowej do rafinerii Grupy Orlen w Polsce, Czechach i na Litwie. Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco, zgodnie z kontraktami długoterminowymi i spotowymi. Realizowana jest także hurtowa sprzedaż paliw – czytamy w komunikacie.

 


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane