31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Kolejek po paliwo w Pionkach ciąg dalszy. PKN Orlen zapewnia, że „paliwa nie zabraknie”

Popularne

spot_img

Od wczoraj popołudnia mieszkańcy Pionek masowo wykupują paliwa ze stacji różnych sieci. Dziś rano mogliśmy ujrzeć podobny widok. Niektóre stacje wykorzystują tę sytuację do zastosowania podwyżek. PKN Orlen wystosował w tej sprawie komunikat.

Tymczasem PKN ORLEN zapewnia, że paliwa nie zabraknie.Wczoraj zakończyło się spotkanie samorządowców ze stroną rządową, poświęcone działaniom państwa i współpracy na różnych polach. Podczas niego minister Szefernaker, który jest w stałym kontacie z Orlenem, stanowczo zdementował pojawiające się dziś pogłoski o braku paliwa w hurcie i detalu.

Komunikat w sprawie obecnej sytuacji na rynku paliwowym przekazany przez PKN Orlen. – Dostawy paliw na wszystkie stacje Orlen w całej Polsce są realizowane. W związku ze wzmożonym ruchem na stacjach przy granicach, podejmujemy działania, aby w pełni odpowiadać na obecne zapotrzebowanie na paliwa – zapewnił płocki koncern. Spółka przekazała, że „obserwuje sytuację na Ukrainie” i jest przygotowana na różne scenariusze.

– Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Jesteśmy bezpieczni, bo na przestrzeni ostatnich sześciu lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca. Jeszcze w 2013 roku rafineria w Płocku przerabiała 98 procent rosyjskiej ropy. Dzisiaj jej udział w przerobie to mniej niż połowa – poinformował, cytowany w komunikacie, Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Według Orlenu „paliwa w Polsce nie brakuje”. – Zarówno zapasy ropy, jak i produkcja paliw w Grupie Orlen są na poziomie wystarczającym dla pokrycia bieżącego zapotrzebowania. Zabezpieczone są również dostawy ropy naftowej do rafinerii Grupy Orlen w Polsce, Czechach i na Litwie. Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco, zgodnie z kontraktami długoterminowymi i spotowymi. Realizowana jest także hurtowa sprzedaż paliw – czytamy w komunikacie.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content