17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

Kobranocka, Lombard i Zenon Martyniuk. Teatr ognia i tradycje świętojańskie. Sprawdzamy co będzie się działo w weekend w naszym regionie

Popularne

spot_img

Zespół disco polo Casiino, Zenon Martyniuk z bandem, Kobranocka, Lombard, teatr ognia, parodysta Stan Tutaj, musztra paradna Młodzieżowej Orkiestry Dętej, gry konkursy, zabawy, puszczanie tradycyjnych wianków. Wiele się będzie działo w najbliższy weekend w naszym regionie. Sprawdź propozycje.

Klimatyczne wydarzenie w Kozienicach

Konkursy, gry i zabawy dla dzieci, klimatyczny koncert, a na finał pokaz tańca z ogniem. Już w sobotę, 25 czerwca, na nabrzeżu nad Jeziorem Kozienickim odbędzie się kolejna edycja „Nocy Świętojańskiej”. Start o godz. 20.00, wstęp wolny!

– Noc Świętojańska to jedno z najbardziej charakterystycznych wydarzeń, jakie odbywają się w naszym mieście. Wspaniała sceneria Jeziora Kozienickiego, magiczny klimat i ciekawe atrakcje dla wszystkich, niezależnie od wieku… To wszystko czeka nas w ostatnią sobotę czerwca – zapowiada dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Co w programie?

Impreza tradycyjnie odbędzie się w pięknej scenerii Jeziora Kozienickiego (teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki, ul. Bohaterów Studzianek 30). Już od godz. 20.00 na jej najmłodszych uczestników będą czekały różnego rodzaju zabawy i konkursy dla dzieci, m.in. w wyścigi w workach, gry średniowieczne czy tańce w kręgu. Nie zabraknie też tradycyjnych konkursów: na najładniejszy strój oraz wianek, a także puszczania wianków na wodę.

Specjalne atrakcje przygotowali także twórcy z Kozienickiego Domu Kultury. W wykonaniu przedstawicieli Grupy Poetyckiej „Erato” wysłuchamy „Słowiańskich opowieści”, a członkowie Grupy Twórczej „Vena” poprowadzą warsztaty „Malowanie na drewnianych plastrach”.

Zwieńczeniem imprezy będzie pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia Amatum.

Sobótki Czarnoleskie

Wszyscy, którzy chcą się wybrać troszkę dalej, proponujemy wybrać się do Czarnolasu. Gmina Policzna zaprasza wszystkich do XXXI edycję Czarnoleskich Spotkań Sobótkowych. Tegoroczny program spotkania tradycyjnie rozpocznie się od wspólnego biegu. Na scenie jako pierwszy zaprezentuje się lokalny zespół ludowy „Sobótka”, a następnie Teatr Muzyczny „Nad Kamienną”. O godz. 20.00 swoje umiejętności zaprezentuje parodysta „Stan Tutaj. Następnie, dla spragnionych rytmów disco polo zagra zespół Cassino a tuż po nim wystąpi gwiazda wieczoru zespół Lombard. Zwieńczeniem tegorocznych „sobótek” będzie pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami, która potrwa do 2 w nocy. Szczegółowy program TUTAJ.

Zwoleń zaprasza na imienny

Dla tych, którzy chcą wybrać się nieco dalej zapraszamy w niedzielę do Zwolenia. Jak co roku Gmina Zwoleń będzie obchodziła imieniny Jana Kochanowskiego.

Rozpoczęcie Koncertu Galowego zaplanowano na godz. 14.00, a rozpocznie się od korowodu Imieninowego, który wyruszy spod Urzędu Miejskiego i będzie  prowadzony przez Dziecięcą Grupę Folklorystyczną i Kapelę Ludową. Nieco później odbędzie się koncert   Dziecięcej Grupy  Folklorystycznej oraz pokaz musztry paradnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia.

Pod wieczór, na godzinę 19.00 zaplanowany został koncert zespołu Kobranocka. Tuż po nim wystąpi gwiazda wieczoru Zenon Martyniuk wraz z bandem. Zwieńczeniem tegorocznych imienin będzie pokaz sztucznych ogni, który zaplanowany został na godz. 23.30 ale chwilę wcześniej zaprezentuje się zespół Golden Flash. Szczegółowy plan imprezy TUTAJ

W imieniu redakcji zapraszamy na wszystkie wydarzenia i oczywiście życzymy udanej weekendowej zabawy. Wakacje czas zacząć.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content