7,4 C
Pionki
sobota, 1 kwietnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

„Kobieta na dachu”. I Spotkanie Klubu Filmowego ZNICZ

Popularne

„Kobieta na dachu” to tytuł pierwszego seansu, który został wyświetlony w ramach Klubu Filmowego „Znicz” Kina Kozienickiego Domu Kultury. Pierwsze spotkanie KF odbyło się w środę, 25 stycznia, a wzięło w nim udział 21 członków Klubu. Natomiast film obejrzało łącznie 44 widzów.

Wszystkich przybyłych na pierwsze spotkanie naszego KF powitała Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska: – cieszę się, że w naszym mieście jest grupa kinomanów, którzy znajdują czas na wspólne oglądanie ambitnych produkcji filmowych i chcą o filmie rozmawiać; dzielić się swoją pasją, dyskutować, wymieniać refleksjami.
Klub Filmowy „Znicz” rozpoczął działalność w styczniu 2023 roku. To najnowsza oferta naszego kina. Nazwa klubu nawiązuje do działającego przed laty w naszym mieście Kina „Znicz”, przy którym działał Dyskusyjny Klub Filmowy.
– Od czasu zamknięcia „Znicza” w 1990 roku aż do października 2017 roku, kiedy to otworzono Centrum Kulturalno-Artystyczne, w Kozienicach nie funkcjonowało żadne kino studyjne. Dziś, po kilku latach działalności Kina KDK, można stwierdzić, że jest ono w pewien sposób duchowym spadkobiercą „Znicza” – podkreśliła Elwira Kozłowska. – Powołując Klub Filmowy robimy kolejny krok do przodu i rozbudowujemy naszą ofertę o kolejną propozycję. Państwa obecność świadczy o tym, że jest ona jak najbardziej potrzebna – dodała.
Prelekcja, projekcja ….
Następnie mieliśmy okazję wysłuchać krótkiej, ale treściwej prelekcji Anny Równy. To trenerka edukacji filmowej i medialnej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem oraz autorka podręczników. Od lat współpracuje z kinami studyjnymi i sieciowymi, a także organizatorami festiwali filmowych. Jej wykład był wprowadzeniem do dzisiejszego seansu.
Kolejnym punktem programu, zgodnie z założeniami KF, była projekcja filmu pt. „Kobieta na dachu”. To dramat w reżyserii Anny Jadowskiej, która opowiada historię Miry Napieralskiej, 6-letniej położnej, która pewnego dnia postanawia napaść na bank uzbrojona jedynie w niewielki nóż kuchenny. Dorota Pomykała, która wcieliła się w postać Miry, otrzymała za tę kreację Złotego Lwa w kategorii „Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca”.
…. dyskusja
Ostatnim punktem spotkania była dyskusja na temat filmu. Poprowadziła ją Anna Równy. Była to okazja do wymiany refleksji dotyczących filmu oraz komentarzy „na gorąco”. Taka formuła, czyli „prelekcja-projekcja-dyskusja”, będzie towarzyszyć także kolejnym spotkaniom naszego Klubu Filmowego.
Wszystkie spotkania będą miały charakter otwarty, ale członkowie klubu będą mogli kupować bilety w preferencyjnych cenach. Normalny bilet na spotkanie kosztuje 15 zł, członkowski – 13 zł, a w przypadku karnetów na 3 miesiące (3 spotkania) – 36 zł. Prawo do zakupu tego typu karnetu mają tylko członkowie klubu.
Zapisy prowadzone są w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Warunkiem rejestracji jest wypełnienie deklaracji oraz zakup karty członkowskiej w cenie 5 zł. Każda z nich opatrzona jest indywidualnym numerem.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content