4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kino Studyjne „Elektrowni” zaprasza na DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

Popularne

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na projekcję filmową w ramach cyklu DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY w poniedziałek, 27 czerwca, godz.20.00

Seans w ramach Przeglądu Filmowego – Oblicza Muzyki 2022

Pełny repertuar Przeglądu Filmowego – www.mcswelektrownia.pl

SUMMER OF SOUL, reż. Questlove, dokumentalny, USA 2021 (117’) premiera

Latem 1969 roku, zaledwie 160 km na południe od Woodstock, w parku Mount Morris (obecnie znanym pod nazwą Parku im. Marcusa Garveya), odbył się legendarny Festiwal Kultury Harlemu.

Jego filmowy zapis nie był nigdy wcześniej publikowany i został niemal całkowicie zapomniany – aż do dziś. Debiutujący w roli filmowca Ahmir „Questlove” Thompson dokumentuje wydarzenie, które stało się świętem czarnej historii, kultury i mody. „Summer of Soul” to nie tylko połączenie filmu muzycznego i dokumentalnego przybliżającego tamten festiwal, ale też niezwykłe świadectwo uzdrawiającej mocy muzyki, tak bardzo potrzebnej w niespokojnych czasach – zarówno w przeszłości, jak i dzisiaj. 

W filmie zobaczymy niepublikowane wcześniej występy Steviego Wondera, Niny Simone, Sly & the Family Stone, Gladys Knight & the Pips, Mahalii Jackson, B.B. Kinga, The 5th Dimension i wielu innych. 

Karnety na 3 dowolne filmy Przeglądu Filmowego – 33 zł, z wyjątkiem filmu Elvis. Pojedyncze bilety wg ceny obowiązującej w kinie w danym dniu, z wyjątkiem filmów: Ennio Morricone (23 zł), Koncert muzyki Johna Williamsa (26 zł), W poszukiwaniu Chopina (26 zł).

Przedsprzedaż karnetów i biletów od 13 VI 2022.

MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content