15.6 C
Pionki
poniedziałek, 14 lipca, 2025
spot_img

Kierował na zakazie a wpadł bo jechał za szybko

Popularne

spot_img

To miała być kontrola drogowa w związku z przekroczeniem prędkości. Policjanci jednak szybko ustalili, że to spotkanie na drodze dla 35-latka nie zakończy się jedynie na mandacie karnym. Okazało się, że kierujący posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Wczoraj (16.07.) policjanci zwoleńskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Dąbrowa Las. Około godziny 08:00  namierzyli kierującego volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna jechał 71 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Szybko okazało się, że popełnione wykroczne w ruchu drogowym to nie jedyny problem mieszkańca gminy Pionki. – informuje mł.asp. Katarzyna Słyk z KPP w Zwoleniu – Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 35-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna na miejscu za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym, natomiast za niestosowanie się do wyroku odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna.

Zobacz więcej

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane