21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Jutro „Dzień bez samochodu”. Koleją i autobusami pojedziesz za darmo

Popularne

spot_img

Europejski Tydzień Mobilności (dawnej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) to kampania odbywająca się co roku w dniach od 16 do 22 września. Jej zwieńczeniem i punktem kulminacyjnym jest Europejski Dzień bez Samochodu. Wzorem lat ubiegłych, Koleje Mazowieckie włączają się w tę wyjątkową inicjatywę i przygotowały specjalną ofertę dla wszystkich podróżnych.

ETM to czas szczególnej zachęty do zmiany przyzwyczajeń niekorzystnych dla zdrowia i środowiska, oraz wyboru alternatywnych, bardziej ekologicznych rozwiązań. Dotyczy to również środków codziennego transportu: od chodzenia pieszo i jazdy na rowerze, po komunikację miejską i szynową. W tym roku hasłem ETM zostało Mix & Move! (Przesiadaj się i jedź!). Tematem kampanii zostały natomiast „Lepsze połączenia” („Better Connections”), co ma odnosić się zarówno do miejsc, jak i do osób, które z nich korzystają.

Koleje Mazowieckie, podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku angażują się w inicjatywę kończącą ETM, czyli Europejski Dzień bez Samochodu. Już 22 września każdy podróżny będzie mógł skorzystać z oferty „Dzień bez Samochodu w KM”. Umożliwia ona bezpłatne przejazdy wszystkimi pociągami oraz autobusami ZKA i lotniskowymi, uruchamianymi przez przewoźnika. Więcej TUTAJ

W powiecie również za darmo

Do akcji ETM przyłączył się również Powiat Radomski. Przez cały dzień przejazdy autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu będą BEZPŁATNE.

fot. http://www.powiatradomski.pl

W czwartek, 22 września przejazdy autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu będą BEZPŁATNE dla wszystkich pasażerów – również mieszkańców tych gmin Powiatu Radomskiego, do których docierają linie komunikacji miejskiej oznaczone cyfrowo (5, 6, 8, 14, 15, 18, 22, 23, 24 i 26), czyli Miasto i Gmina Skaryszew, Gmina Zakrzew, Gmina Kowala, Gmina Jastrzębia, Gmina Gózd, Gmina Wolanów czy Urząd Miejski w Jedlni-Letnisku.

– Zachęcamy mieszkańców podradomskich miejscowości do pozostawienia w tym dniu swoich aut i przesiadki do darmowych autobusów radomskiej komunikacji miejskiej – zachęca starosta Waldemar Trelka.

 

źródło: Koleje Mazowieckie, Powiat Radomski

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content