31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Jest decyzja w sprawie podwyżki cen za wywóz śmieci. Udział w głosowaniu wzięło 15 radnych

Popularne

spot_img

Pionkowscy radni zdecydowali, że nie będzie podwyżki za opłat za wywóz śmieci. Podczas głosowania doszło do remisu, 7 radnych było za, 7 przeciw, jeden radny wstrzymał się od głosu.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Pionki radni zajmowali się kwestią podwyżek za wywóz śmieci. Zgodnie z przedłożonym projektem uchwały, nowe stawki miały obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.

Decyzją radnych obecne stawki, które obowiązują w naszym mieście pozostaną na tym samym poziomie.

– 21,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny

– 42,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny.

Zła decyzja

– Również uważam, że nic się nie zwali. Możemy podejmować różne decyzje obciążające budżet tego miasta, a głosować przeciwko temu, żeby pieniądze do miasta wpływały chociażby ze sprzedaży nieruchomości czy działek w tym mieście. Ważne jest to, że zarówno państwo jak i ja zostaliśmy powołani do tego żeby dbać o mieszkańców oraz budżet. Dbać w taki sposób, żeby miasto rozwijało się równomiernie, ale również żebyśmy nie stosowali takiego populizmu, że dzisiaj nie podniesiemy opłaty za śmieci, bo co to dla miasta. Nie, jest to szanowni państwo w dzisiejszych czasach, w dzisiejszych czasach tak naprawdę, nasze miasto otrzymuje obniżone daniny z PIT-u, tylko za pierwsze półrocze 1 milion 300 tysięcy złotych. Sami widzieliście dzisiaj dołożyliśmy do obsługi zadłużenia, to już będzie w  tym roku ponad milion złotych, dołożyliśmy do podwyżek nauczycieli, czego nie dostaliśmy w subwencji pół miliona złotych. Tak naprawdę bardzo dużo obciążeń miasto wytrzymuje i będzie wytrzymywać dlatego, że po to jesteśmy żebyśmy sobie radzili, żebyśmy prowadzili taką gospodarkę, która będzie do tego adekwatna.(…) Myślę, że dziś podjęliście państwo złą decyzję, która powoduje, że wydatki bieżące na mieście Pionki tylko się zwiększą. – skomentował decyzję radnych, burmistrz Robert Kowalczyk

Za przyjęciem uchwały głosował: Belowski Zbigniew, Jaroszek Dawid, Nowak Piotr, Pacan Stanisław, Szałabaj Włodzimierz, Wąsik Grzegorz, Wydmuch Iwona. Przeciw uchwale głosowali: Abramowicz Paweł, Bińkowski Krzysztof, Grzywacz Wioletta, Kobylas Paweł, Łyżwa Tomasz, Maślanek Wojciech, Wierzycka Anna. Od głosu wstrzymał się radny Panufnik Kamil.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content