21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Jakub Klimowicz i Jakub Grzywacz Mistrzami Polski Kickboxingu Tang Soo Do Pionki ponownie w czołówce klubów

Popularne

spot_img

W dniach 21-23 kwietnia, w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów, juniorów, weteranów w formułach Light Contact i Pointfighting oraz kadetów w Kick Light. To było wielkie święto kickboxingu, gdyż organizatorzy odnotowali zgłoszenia blisko tysiąca zawodników z prawie stu klubów.

Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentowali się reprezentanci Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy w formule zdobyli łącznie 8 medali: 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe. Taki wynik zapewnił im wysokie, może nawet trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej formuły pointfighting (czekamy na aktualizację protokołu mistrzostw).

Mistrzami Polski zostali: Jakub Klimowicz – pointfighting juniorzy -89kg i Jakub Grzywacz – pointfighting seniorzy -57kg. Obaj zawodnicy otrzymali też powołania do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu. O ile drugi z Jakubów był powoływany do kadry kilkukrotnie i w przeszłości reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy czy świata o tyle Kuba Klimowicz otrzymał taką nominację po raz pierwszy. Jest to jego największe dotychczasowe osiągnięcie sportowe.

Srebrne medale i tytuły wicemistrzowskie zdobyli:

Jakub Płachta – seniorzy -89kg
Piotr Olszewski – seniorzy -57kg
Zuzanna Maj – seniorki +70kg
Aleksandra Grzywacz – seniorki -50kg
Brązowymi medalistami zostali:
Krzysztof Monkosa – seniorzy -69kg
Martyna Grabowska – juniorki -55kg

Nasi reprezentanci, w większości debiutujący w starszych kategoriach wiekowych, mimo obaw, czy poradzą sobie w nowych realiach, nie zawiedli. Wynik końcowy mógł być jeszcze bardziej okazały ale zarówno Ola Grzywacz jak i Kuba Płachta, mimo prowadzenia, przegrali  końcówki swoich walk finałowych.

Wszyscy zasłużyli na wysokie słowa uznania, gdyż włożyli wielki wysiłek w przygotowania i sam start.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content