2,4 C
Pionki
środa, 1 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Jaki internet w Warszawie wybrać?

Popularne

Wybór dostawcy internetu to obecnie bardzo ważna kwestia dla wielu z nas, gdyż nie tylko rozrywka, ale także praca wymaga tego, aby w domu działał szybki internet. Warszawa oferuje wiele zróżnicowanych ofert, dlatego warto rozważyć, która z nich będzie optymalna.

Internet mobilny czy stacjonarny? Jeśli internet światłowodowy to o jakiej prędkości? Ile Mb/s będzie odpowiednie dla naszych potrzeb? Jak widać pytań nie brakuje, a oferty internetu atakują nas z każdej strony. Sprawdźmy, jaki efektywny ale też tani internet domowy wybrać.

Internet stacjonarny czy mobilny?

Podstawowe pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem przeglądania konkretnych ofert, to wybór między internetem stacjonarnym, a mobilnym. Na terenie Warszawy możemy wybierać sposób niemal wszystkich możliwości, gdyż praktycznie w każdym miejscu zamieszkania dostępne są światłowód, mobile czy rodzaj internetu stacjonarnego dostępnego przez sieć kablową. Podstawową przewagą wariantu stacjonarnego jest prędkość internetu. Najszybszy internet oferuje naturalnie światłowód, gdzie szybkość łącza dochodzi do 1000 Mb/s. Mobilny internet w testach wydajności pod tym względem mocno ustępuje, gdyż średnia prędkość wynosi niespełna 100 Mb/s. Jeśli interesują nas gry online czy oglądanie serwisów streamingowych na telewizorze, szybkość pobierania i wysyłania danych jest kluczowa. Warto jednak dodać, że zazwyczaj nie trzeba od razu sięgać po najwyższy abonament, gdyż prędkość w granicach 300 Mb/s również gwarantuje przyzwoitą prędkość pobierania. Jeśli jednak chcesz płynnie grać w sieci, najlepszym wyborem będzie łącze przynajmniej 600 Mb/s. Niemniej internet mobilny to większa swoboda. Jeśli często się przeprowadzasz, a stacjonarna oferta dostępna jest wyłącznie na minimum 24 miesiące, lepiej wybrać łącze bezprzewodowe, z którego możesz korzystać na terenie całego kraju. Modem Wifi możesz ustawić dosłownie wszędzie, a nie tylko w twojej lokalizacji, którą wskażesz na umowie.

Internet stacjonarny – jaki wybrać?

Jeżeli stawiasz na szybkość i oczekujesz zawsze przynajmniej 100 Mb/s, internet stacjonarny to optymalne rozwiązanie. Nie musisz obawiać się tego, że zła pogoda albo duży ruch w sieci zwolnią twój internet. Warszawa to największe polskie miasto, gdzie miliony osób w każdej chwili korzystają z sieci. Dlatego stabilne łącze światłowodowe i pewna dostępność usług to spora wartość. Łącze, modem WiFi – wszystko dopasowane do potrzeb klienta i naszych oczekiwań. Każdy ranking ofert internetu otwierają promocje na światłowód ze względu na największą prędkość do 1000 Mb/s oraz brak dodatkowych opłat za limit danych, co jest standardem w przypadku internetu mobilnego.

 

/mat.sponsorowany /

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content