20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

Jak spędzili święta żołnierze 6MBOT? Wielu z daleka od domów i rodzin

Popularne

W czasie Świąt Wielkanocnych żołnierze 6MBOT realizują zadania zarówno na granicy, jak i wspierają uchodźców z Ukrainy.

Operacja „Silne Wsparcie”
 
Blisko 2000 żołnierzy WOT spędziło Wielkanoc na służbie, dziesiątki kilometrów od domów i najbliższych, wypełniali swoje zadania na polsko-białoruskiej granicy. Jednak nawet tu nie zabrakło świątecznej atmosfery – były życzenia i wspólny posiłek.  
 
– Przybyłem do Was w poczuciu solidarności z Wami, ale też po to, aby oddać Wam hołd i przekazać świąteczne życzenia. Większość z Was będzie spędzać tegoroczne Święta Wielkanocne na granicy. Mam za sobą podobne doświadczenia, spędzałem święta na misjach z rodziną, z którą łączą mnie więzi munduru. To trudne, ale bardzo nas wzmacnia jako żołnierzy, powoduje zbudowanie pewnej odporności, ale też cieszy się wielkim szacunkiem ze strony społeczeństwa. Społeczeństwa, które w tym czasie będzie w spokoju i otoczeniu rodzinnym spędzać święta. Dzięki tej cząstce ludzi takich jak Wy – Polska będzie bezpieczna. Dziękuję Wam za służbę i życzę, by przebiegała spokojnie. Mimo niespokojnych czasów, w których przyszło nam służyć – powiedział podczas świątecznej wizyty u żołnierzy Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. broni Wiesław Kukuła.
 
 
Od początku września Wojska Obrony Terytorialnej w tym 6MBOT, prowadzi operację pk. „Silne Wsparcie”, w jej ramach żołnierze realizują zadania bezpośredniej ochrony granicy na korzyść Straży Granicznej, patrolują pieszo i pojazdami odcinki granicy na wysokości rzeki Bug, wystawiają punkty kontrolne i posterunki obserwacyjne, doświetlają odcinki granicy, wystawiają też patrole wodne z wykorzystaniem łodzi płaskodennych.
 
Operacja „Niezawodna pomoc” – wsparcie administracji publicznej w pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.
 
W całej Polsce żołnierze WOT prowadzą działania w ramach operacji pk. „Niezawodna pomoc”. Jej celem jest wsparcie administracji publicznej w pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.
 
Do najważniejszych zadań realizowanych w ramach operacji „Niezawodna pomoc” należy zaliczyć wsparcie administracji publicznej. W tym zakresie żołnierze 6MBOT wspierają działania na dworcach kolejowych oraz punktach informacyjnych oraz recepcyjnych.  

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content