18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Jak pozbyć się żółtych zębów domowym sposobem

Popularne

spot_img

Jeśli chcesz wybielić swoje zęby, niektóre środki mogą Ci pomóc. Uważaj jednak na produkty do wybielania w domu, aby nie uszkodzić zębów i nie usunąć szkliwa. Może to narazić Cię na ryzyko wystąpienia nadwrażliwości i ubytków. Oto 6 naturalnych sposobów na pozbycie się żółtych zębów.

Najlepiej jest wybrać kilka sposobów i zmieniać je w ciągu tygodnia. Niektóre z poniższych propozycji nie są poparte badaniami, ale ich skuteczność została potwierdzona przez niepotwierdzone doniesienia.

Mycie zębów

Twoim pierwszym planem działania powinno być częstsze i prawidłowe mycie zębów. Szczególnie ważne jest szczotkowanie po spożyciu pokarmów i napojów, które mogą powodować żółte zęby. Uważaj jednak na szczotkowanie zębów bezpośrednio po spożyciu kwaśnych pokarmów i napojów. Szczotkowanie od razu po spożyciu może spowodować, że kwasy zmyją więcej szkliwa i doprowadzą do erozji.

Soda oczyszczona i nadtlenek wodoru

Mówi się, że stosowanie pasty z sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru usuwa płytkę nazębną i bakterie, aby pozbyć się plam. Zmieszaj 1 łyżkę sody oczyszczonej z 2 łyżkami wody utlenionej, aby uzyskać pastę. Po szczotkowaniu zębów tą pastą dokładnie wypłucz usta wodą. Możesz też użyć tych samych proporcji składników do zrobienia płynu do płukania ust. Możesz też wypróbować sodę oczyszczoną z wodą www.mamtoo.pl

Olej kokosowy

Uważa się, że wyciąganie oleju kokosowego usuwa płytkę nazębną i bakterie z jamy ustnej, co pomaga wybielić zęby. Zawsze kupuj wysokiej jakości organiczny olej, który możesz kupić w Internecie i który nie zawiera szkodliwych składników. Płucz w ustach od 1 do 2 łyżeczek płynnego oleju kokosowego przez 10-30 minut. Nie pozwól, aby olej dotykał tylnej ściany gardła. Nie połykaj oleju, ponieważ zawiera on toksyny i bakterie z jamy ustnej.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy może być używany w bardzo małych ilościach do wybielania zębów. Zrób płyn do płukania ust, mieszając 2 łyżeczki octu jabłkowego z 2 szklankami wody. Płucz roztwór przez 30 sekund. Następnie wypłucz wodą i umyj zęby.

Skórki cytryny, pomarańczy lub banana

Niektórzy twierdzą, że pocieranie zębów skórką z cytryny, pomarańczy lub banana sprawi, że będą one bielsze. Uważa się, że związek d-limonen i/lub kwas cytrynowy, który znajduje się w niektórych skórkach owoców cytrusowych, pomaga wybielić zęby. Delikatnie pocieraj skórki owoców o zęby przez około 2 minuty. Pamiętaj, żeby po tym czasie dokładnie wypłukać usta i umyć zęby.

Węgiel aktywny
Możesz używać węgla aktywnego do usuwania przebarwień z zębów. Uważa się, że węgiel może usunąć pigmenty i plamy z zębów, ponieważ jest bardzo chłonny. Mówi się, że pozbywa się również bakterii i toksyn z jamy ustnej. Otwórz kapsułkę z węglem aktywnym i umieść jej zawartość na szczoteczce do zębów. Delikatnie szczotkuj zęby, wykonując małe kółka przez 2 minuty. Zachowaj szczególną ostrożność w okolicach dziąseł, ponieważ węgiel może mieć właściwości ścierne. Następnie wypluj go. Nie szczotkuj zbyt agresywnie.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content