21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Jak mądrze weryfikować postępy uczniów w nauce języka

Popularne

spot_img

Wszyscy wiemy, że postępy uczniów należy systematycznie monitorować. Pytanie brzmi jak robić to skutecznie i tak, aby było to stymulujące i motywujące dla uczniów.  W teorii wszelkiego rodzaju testy, sprawdziany i kartkówki powinny rozwiązywać problem.. W praktyce jednak uczniowie niekoniecznie przepadają za taką formą weryfikacji postępów, ponieważ jest to dla nich stresujące, wywiera niepotrzebną presję i tak naprawdę ma niewiele wspólnego z rzetelną ocenią postępów.

W English College mamy na to rozwiązanie I chętnie podzielimy się z Wami pomysłami jak rzetelnie, a jednocześnie w przyjemny i ciekawy dla uczniów sposób przeprowadzić „kartkówkę” na lekcji.

  • Po pierwsze nie nazywajmy rzeczy po imieniu, czyli nie należy używać słowa kartkówka , sprawdzian itp. Tylko nauczyciel powinien wiedzieć, że dla jego podopiecznych będzie to sprawdzian, ale oni po prostu wykonają zadanie i w dodatku w formie zabawy!
  • Do wykonania zadania będziemy potrzebować kartek zdrapek (notesy wydrapywanki).
  • Następnie podajemy uczniom instrukcję – ich zadaniem jest przejrzeć podręcznik i zeszyt z materiałem, który chcemy utrwalić/przetestować, a następnie ułożyć pytanie lub zdanie z luką do uzupełnienia dla kolegów i koleżanek z klasy. To znaczy wydrapać na kartce (i to jest cała frajda)
  • Kartki te mają różne wzory pod czarną warstwą i wydrapywane zdania wyglądają super.
  • Jeśli masz małe kartki, na jednej może być jedno pytanie, jeśli kartki są wielkości np.: A5, uczniowie wymyślają 3-4 zadania.

Wersja ekonomiczna

  • Jeśli nie mamy specjalnych bloczków do wydrapywania, możemy użyć kolorowych kartek.
  • Uczniowie na nich piszą swoje zadania, następnie wrzucają do pudełka.
  • Kiedy pytania są gotowe, dzielimy uczniów na dwie grupy i kolejno każdy losuje pytanie dla swojej drużyny.
  • Przy okazji mamy trochę grywalizacji, niezwykle lubianej przez młodych ludzi 🙂

I jak Wam się podoba?

A jeśli chcesz samemu doświadczyć takich sprawdzianów zapraszamy do zapisu na II semestr w English College. Szczegóły oferty znajdziesz na naszej stronie internetowej www.englishcollege.pl

Serdecznie zapraszamy 🙂

 

mat/EC/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content