4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Jak dobrze rozpocząć lekcję językową

Popularne

Czy każda lekcja powinna zaczynać się od standardowego „Hello everybody”, sprawdzeniem obecności, podaniem tematu zajęć i numeru strony z podręcznika z pierwszym zadaniem? W English College uważamy, że wcale niekoniecznie. Dlaczego? Z dwóch powodów. Pierwszy, to taki, że jest to mało zachęcające dla ucznia aby angażować się w zajęcia. A drugi, to fakt, że wchodząc do naszej sali, młodzi ludzie bardzo często mają jeszcze w głowie myśli związane z napisanym wcześniej sprawdzianem, tym, co się wydarzyło w czasie przerwy, albo wiadomością, którą właśnie otrzymali na swój telefon.

Dlatego aby nasza lekcja była efektywna i angażująca, dobrze jest wprowadzić uczniów w temat stopniowo, płynnie przechodząc od tego co wydarzyło się na poprzedniej lekcji lub co akurat przykuwa wszystkich uwagę, do tego, co będzie nowe na naszych zajęciach. Oczywiście wszystko w języku obcym, bo w ten sposób pokazujemy uczniom, że od razu wykorzystujemy język w praktyce.

WARM-UPS (rozgrzewki językowe) są właśnie takimi zadaniami, które z jednej strony pozwalają wprowadzić uczniów w klimat lekcji, a z drugiej znakomicie powtarzają i utrwalają wcześniejszy materiał. Bazują na dobrze znanych strukturach i słownictwie, co buduje pewność siebie i zdecydowanie sprzyja zaangażowaniu i aktywności uczniów na lekcji.

Jak możemy przygotować takie zadanie rozgrzewkowe?

 • Potrzebujemy np.: kolorowych patyczków lub kulek w 5-6 kolorach lub kości do gry. To będą nasze kategorie.
 • Wyświetlamy je uczniom na tablicy, np.
  • Czerwony lub 1 – Powiedz nam coś o swoich zainteresowań
  • Niebieski lub 2 – Opowiedz jak spędziłeś weekend
  • Zielony lub 3 – Opisz swojego przyjaciela
  • Żółty lub 4 – Powiedz nam jak spędzasz swoje urodziny
  • Biały lub 5 – Opisz swój wymarzony zawód
  • Różowy lub 6 – Opowiedz jaką super moc chciałbyś mieć i dlaczego
 • Uczniowie losują patyczek, kulkę lub rzucają kostką do gry i wykonują zadanie.
 • Kategorie mogą dotyczyć słownictwa, które uczniowie mieli na ostatnich zajęciach lub konkretnej struktury gramatycznej, którą muszą powtórzyć i utrwalić.

Prawda, że proste? A jakie skuteczne!

A jeśli chcielibyście przekonać się sami jak to jest dobrze zacząć lekcję angielskiego w English College, zapraszamy na BEZPŁATNĄ LEKCJĘ PRÓBNą

Rejestracja na naszej stronie internetowej: https://bit.ly/3nBKaNV

 

mat/sp/

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content