31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Inwestycja znacząco podniosła komfort życia mieszkańców oraz poprawiła atrakcyjność turystyczną regionu. Zakończenie przebudowy dróg w Garbatce Północ

Popularne

spot_img

21 czerwca 2024 roku zakończono inwestycję w Garbatce-Letnisko, polegającą na przebudowie i modernizacji dróg gminnych w obrębie geodezyjnym Garbatka Północ. W ramach tego przedsięwzięcia zmodernizowano drogi w letniskowej części miejscowości, co znacząco podniosło komfort życia mieszkańców oraz poprawiło atrakcyjność turystyczną regionu.

Modernizacja dróg i infrastruktury

W zakres modernizacji wchodziła przebudowa ośmiu ulic: I. Krasickiego, R. Bielawskiego, Z. Nałkowskiej, J. Słowackiego, Grabowej, Plażowej, Drzewiarzy oraz fragmentu ul. Dąbrowskiego. Łączna długość przebudowanych dróg wynosi 3 km. Nowo wybudowane schody przy ul. I. Krasickiego, wyposażone w linię oświetleniową.

fot. Urząd Gminy Garbatka-Letnisko

Nowoczesne udogodnienia

Modernizacja obejmowała nie tylko samą nawierzchnię dróg, ale również szereg dodatkowych udogodnień. Wykonano zjazdy do posesji oraz chodniki przy ul. R. Bielawskiego i Z. Nałkowskiej, które prowadzą do nowo powstałej ścieżki rowerowej w ul. Drzewiarzy. Dodatkowo, zainstalowano 21 ławek i koszy na śmieci, co sprzyja komfortowi mieszkańców i gości korzystających z tej okolicy na spacery i rekreację.

Nowe oświetlenie i organizacja ruchu

Jednym z kluczowych elementów inwestycji było posadowienie 29 lamp oświetlenia parkowego na odcinku o długości 614 metrów. Dzięki temu cała okolica stała się bezpieczniejsza i bardziej przyjazna dla pieszych oraz rowerzystów. Wprowadzono również nową organizację ruchu, ustanawiając strefę ruchu uspokojonego, co oznacza, że w obszarze tym obowiązuje maksymalna prędkość 30 km/h. Tego typu rozwiązanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz ograniczenie hałasu i zanieczyszczeń.

fot. Urząd Gminy Garbatka-Letnisko

Wartość inwestycji

Całkowity koszt zadania wyniósł około 10.500.000,00 zł, z czego 8.763.750,00 zł to dofinansowanie pozyskane w 2022 roku z rządowego programu Polski Ład. Wykonawcą prac była firma MARCBUD Marek Baran z Pionek. Ze względu na szeroki zakres prac, inwestycja była realizowana w cyklu wieloletnim, od 2022 roku do czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content