-2,3 C
Pionki
piątek, 1 grudnia, 2023

II miejsce w konkursie BRD dla uczniów z PSP Laski

Popularne

Uczniowie z kl. VI  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Marszałka Piłsudskiego w Laskach w składzie: Milena Łożycka, Filip Gniwek oraz Lena Glimasińska, zajęli  II miejsce drużynowo w  eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym.

Turniej  odbył  się 12 kwietnia 2023 r.  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu się i  był zorganizowane przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Podczas konkursu uczniowie zmagali się z testami z przepisów ruchu drogowego oraz testami ze skrzyżowań.

Celem turnieju  jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

Opiekun konkursu: Beata Zygmunt

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content