14,6 C
Pionki
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Historyczny moment. Wbito pierwszą łopatę na budowie drogi w Suskowoli

Popularne

To moment, na który czekało wielu. Rozpoczęła się przebudowa drogi w Suskowoli, w gminie Pionki.

Przygotowania do modernizacji drogi wojewódzkiej 787 w Suskowoli trwały kilka lat, ale w końcu się udało. Za wykonanie robót odpowiedzialna będzie firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia, która wyceniła swoje usługi na 6 168 800,00 zł. Dokumentację projektową wykonała gmina Pionki dzięki czemu możliwe było przyspieszenie postępu prac.

Samorząd gminy Pionki przez wiele lat zabiegał o to, by ten odcinek drogi powstał. – Jest to dla nas bardzo ważna droga. Przez teren gminy przebiegają drogi wojewódzkie i droga 787 jest jedną z tych najważniejszych, która łączy dwa powiaty – mówił podczas lipcowego podpisania umowy z wykonawcą wójt gminy Pionki Mirosław Ziółek.

Ponad 1,7 km odcinek drogi wojewódzkiej nr 787 przebiegający przez Suskowolę zostanie przebudowany w ciągu 12 miesięcy. Inwestycja obejmie między innymi poszerzenie i przebudowę nawierzchni, budowę chodników, wykonanie poboczy, zjazdów oraz kanalizacji deszczowej. Koszt przebudowy to ponad 6,1 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego.

Już od blisko dwudziestu lat temat tej drogi budził emocje zarówno u mieszkańców jak i u kierowców. Ku radości wielu, pierwsza łopata przy modernizacji tejże drogi została właśnie wbita

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content