20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Gratka dla miłośników opery. Kozienicki Dom Kultury organizuje wyjazd na „Carmen”

Popularne

spot_img

Przed nami kolejny, ale jakże wyjątkowy wyjazd z cyklu „Teatralne podróże”. Już w niedzielę, 6 lutego, Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury organizują wyjazd na kultową operę „Carmen” w Teatrze Wielkim w Warszawie. Zapisy ruszają 15 stycznia.

„Carmen” to najsłynniejsza opera francuskiego kompozytora Georges’a Bizeta z 1875 roku, do której libretto stworzyli Henri Meilhac i Ludovic Halévy. Przez lata wystawiano ją setki razy na dziesiątkach scen na całym świecie, a utwór „Habanera” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fragmentów operowych w historii.

– Tym razem to arcydzieło światowej literatury muzycznej powraca w świeżej, dalekiej od klasycznego ujęcia odsłonie. Reżyserem widowiska jest popularny aktor i reżyser Andrzej Chyra, który wprowadza do sztuki nowe, interesujące postacie – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

W nowej wersji pojawia się postać chłopca oraz Diabła, który wraz z upływem kolejnych aktów coraz mniej przeraża małego bohatera. Symbolizuje on prawdopodobnie fatum, wobec którego bohaterowie dramatu wydają się być bezsilni. W opozycji do demona – byka atrybutem tytułowej bohaterki są wyrastające z barków skrzydła.

– Przez wielu „Carmen” uznawana jest za najpopularniejszą operę świata. Warto osobiście przekonać się jak wypada w nowej odsłonie i zmierzyć się z jej legendą, zwłaszcza że za inscenizację odpowiadają świetni artyści – dodaje Elwira Kozłowska.

Ruszają zapisy

Wyjazd do Teatru Wielkiego w Warszawie odbędzie się w niedzielę, 6 lutego, o godz. 15.00. Tradycyjnie miejscem odjazdu jest zatoka autobusowa przy ul. Legionów, na wysokości Krytej Pływalni „Delfin”.

Zapisy ruszają w sobotę, 15 stycznia, o godz. 11.00 i prowadzone będą do wyczerpania limitu miejsc w punkcie informacji Kozienickiego Domu Kultury. Cena wyjazdu to 80 , a posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowy rabat. Wpłat należy dokonać w kasach KDK w terminie do 23 stycznia.

Szczegółowe informacje w punkcie informacji KDK lub pod numerami telefonów 48 611 07 50 i 731 877 337 oraz adresem e-mail: pit@dkkozienice.pl. Opiekunami wyjazdu są Marlena Zielińska i Agnieszka Krynicka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content