10,6 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

Gmina Garbatka-Letnisko chce komunikować się z mieszkańcami za pomocą SMS, MMS i aplikacji Mieszk@niec

Popularne

Gmina Garbatka-Letnisko dołączyła do nowej platformy informacyjnej, służącej do komunikacji z mieszkańcami, dzięki której SMS-em, pocztą e-mail, lub przez aplikację mobilną i na dedykowanej stronie internetowej będą wysyłane niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania gminy.

Dzięki platformie SMS-em, pocztą e-mail, przez aplikację mobilną i na dedykowanej stronie internetowej dotrą do mieszkańców takie informacje jak: przypomnienia o terminach odbioru odpadów, informacje o awariach, zagrożeniach, zbliżających się wydarzeniach, ale w tym także już o tych odbytych, ponieważ mieszkańcy otrzymają także odnośniki do relacji z danych uroczystości.

Jak podkreśla wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz rejestracja do portalu jest bardzo szybka, a otrzymywane komunikaty są bezpłatne. Ma to na celu usprawnić komunikacje z mieszkańcami. – Dzięki tej platformie mieszkańcy naszej gminy mogą zyskać szybszy dostęp do wszelkich informacji. System ten może być wykorzystywany do bardzo wielu rzeczy, począwszy od przypomnienia o zapłacie raty podatku, czy za odpady, jak też powiadomień dotyczących ważnych wydarzeń w gminie z jednoczesnym zaproszeniem do wzięcia udziału. Mieszkańcy będą również otrzymywać informacje dotyczące awarii wody, czy przerw w dostawie prądu. Oczywiście istnieją różne formy przekazywania informacji, ale myślę, że indywidualny kontakt z każdym mieszkańcem poprzez między innymi SMS byłby bardzo skuteczną i szybką formą. Najpierw musimy stworzyć bazę odbiorców, stąd kieruję prośbę do naszych mieszkańców, aby dołączali do tego projektu – mówi wójt Teresa Fryszkiewicz.

Jak dokonać rejestracji?

  • Można zapisać się do subskrypcji za pomocą SMS, wysyłając SMS na numer 799448177 o treści START, gmina-garbatka  (aby anulować subskrypcję należy wysłać SMS o treści: STOP, gmina-garbatka, opłata za SMS zgodna z taryfą operatora).

lub

  • Zarejestrować się;
  • Kliknąć w link aktywacyjny, który otrzymuje się na podany adres mailowy;
  • Zweryfikować swój numer telefonu, wchodząc ponownie na swój profil interesanta;

Dedykowaną aplikację Mieszk@niec na telefon z systemem Android można pobrać na telefon TUTAJ (wystarczy kliknąć).

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content