10,6 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

[FOTORELACJA/WIDEO] Polonez i zabawa do późnego wieczora. Za nami wyjątkowy bal 8 klas z PSP 5

Popularne

Wyjątkowe kreacje, piękny makijaż i wyjątkowy „układ” tradycyjnego „Poloneza”. W poniedziałek 5 czerwca, uczniowie ósmych klas z „Piątki” po raz ostatni bawili się w murach szkoły. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji.

Poniedziałkowy wieczór należał do uczniów do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach. W murach szkoły odbył się Bal Ósmoklasistów. To kontynuacja tradycji, która towarzyszyła przez wiele lat gimnazjalistom.

Uroczystość rozpoczęli rodzice, Michał Rogowski oraz Aneta Cybulska.

– Kochani, pierwszego września osiem lat temu z drżeniem serca przyprowadziliśmy Was w progi tej szkoły. W głowie każdego rodzica rodziły się wówczas zapewne podobne pytania: Jak poradzicie sobie w nowym miejscu?, Czy polubicie swoich nauczycieli?, czy znajdziecie dobrych kolegów i przyjaciół? Czy wreszcie nie przerosną Was nowe zadania i obowiązki?. Wszak szkoła to nie przedszkole, a Wy wówczas byliście przecież takimi małymi dzieciaczkami. W pewnym sensie dla nas rodziców, nadal tacy jesteście, choć obiektywnie widzimy, że staliście się nastolatkami. Dziś już wiemy, że nasze obawy o to, jak sobie poradzicie, były bezpodstawne, spisaliście się doskonale. Jesteśmy z was bardzo dumni – mówił Michał Rogowski

Anna Cybulska podziękowała również nauczycielom oraz wszystkim, którzy organizowali edukację dzieci. – Pragnę z całego serca podziękować dyrekcji i nauczycielom naszej Piątki, za lata trudu, które upłynęły nad kształtowaniem tych oto stojących przed nami młodych ludzi, za poświęcony czas, za wysiłek, za stwarzanie warunków wszechstronnego rozwoju. My rodzice jesteśmy Wam wszystkim bardzo wdzięczni.

Trzeba przyznać, że na tą chwilę czekali wszyscy, uczniowie, rodzice oraz znajomi i przyjaciele. Każdy chciał zobaczyć jak wypadną uczniowie podczas tradycyjnego poloneza. Więc rozpoczął się od tradycyjnych słów – Poloneza czas zacząć.

Tuż po prezentacji i nagrodzeniu brawami uczniów, przyszedł czas na przemówienia. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły Barbara Glimasińska.

– Drodzy uczniowie, dzisiejszy dzień jest szczególny, bo w naszej szkole odbywa się bal klas ósmych. To świadczy dobitnie, że wasz czas w tej szkole dobiega końca. W tym czasie dużo się zdarzyło. wiele wspaniałych chwil, wiele sukcesów, porażek. Mam nadzieję, że zapamiętacie tylko te dobre, a widza, którą tutaj zdobyliście, umiejętności, doświadczenie pozwoli wam dalej rozwijać się i realizować swoje marzenia. Niech dobre anioły prowadzą was przez kolejne etapy życia – dodała dyrektor szkoły.

– Jestem zaszczycona, że mogę dzisiaj tutaj z wami być. Serdecznie dziękuję za to zaproszenie. Mam nadzieję, że ten wieczór zapadnie w waszej pamięci na wiele, wiele lat. Kończycie pewien etap, ale to nie znaczy, że coś się kończy. Tak naprawdę, dla was zaczyna się kolejny, cudowny etap w waszym życiu. Dokonacie kolejnych wyborów, spotkacie nowych przyjaciół. W życiu najważniejsze jest, żebyście byli dobrymi, szczęśliwymi ludźmi. – powiedziała wiceburmistrz Pionek, Kamila Kaczorowska

Część oficjalną zakończyły podziękowania i kwiaty od uczniów za wieloletnią pracę, naukę swoim wychowawcom. Chwilę później przyszedł czas na wspólne zdjęcia, zabawę i oczywiście tort.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content