7,4 C
Pionki
sobota, 1 kwietnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[FOTORELACJA] Na ludowo i rodzinnym klimacie. Dobra zabawa na festynie w Szkole Podstawowej nr 2

Popularne

Występy wokalne, atrakcje dla dzieci, ludowe stroje i rozstrzygniecie konkursu na „wesołą dynię”. W sobotę nauczyciele oraz  rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pionkach sprawili mieszkańcom dzielnicy nie lada niespodziankę organizując dla wszystkich wyjątkowy piknik.

W sobotę tuż po godzinie 16 na plac szkolny Publicznej Szkoły Podstawowej w Pionkach wypełnił się uczniami, nauczycielami oraz mieszkańcami Pionek. Na terenie szkoły, w ludowym klimacie odbyła się wspólna biesiada w trakcie, której każdy mógł skosztować regionalnych potraw, skosztować pieczonego ziemniaka czy wziąć udział w konkursach. Dla chętnych przygotowane zostało również miejsce do tańczenia. Trzeba przyznać – działo się.

– Pomyślałam sobie, że plac szkolny to idealne miejsce by się spotkać i porozmawiać. Było kilka przyczyn, żeby zorganizować taką imprezę. Jedną z nich była chęć spotkania się, porozmawiania z osobami, z którymi na co dzień współpracujemy a są pracownikami instytucji publicznych. Kolejnym powodem były rozmowy z absolwentami, którzy uczęszczali do naszej szkoły 20, 25 lat temu i też mówili, że warto odwiedzić szkołę, sprawdzić, którzy nauczyciele jeszcze uczą i jakoś im było nie po drodze. Tak więc najlepszym sposobem było zaprosić ich do siebie. – mówiła dyrektor szkoły, Magdalena Deszczka

Mówiąc o powodach organizacji wydarzenia, zarówno dyrektor szkoły jak i rodzice wspólnie podkreślali, że była to chęć integracji środowiska szkolnego oraz mieszkańców całej dzielnicy.

Na ludowo

Trzeba przyznać, że organizacja wydarzenia była na bardzo wysokim poziomie. Godziny przygotowań, dekoracji opłaciły się, bo ludowa sceneria zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Ławeczki z siana, stroje ludowe i biesiadny klimat dopełnił całości.

Na najmłodszych uczestników czekały gry, konkursy i zabawy. W trakcie imprezy rozstrzygnięty został również konkurs na „wesołą dynię”. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Basia Czulec – Karaś, drugie miejsce zajęła Hania Fila, trzecie zaś przypadło Lenie Adamiec. Nagrodzonym wręczał upominki m.in. poseł na sejm Mirosław Maliszewski.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content