22.1 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[FOTO] Ścigali się po puszczy. W piątek przejechał XXVI cross rowerowy

Popularne

spot_img

Do pokonania mieli 25 kilometrów, zaliczenie punktów kontrolnych i sprawdzian z wiedzy o faunie i florze Puszczy Kozienickiej. W piątek odbył się XXVI Cross rowerowy po Puszczy Kozienickiej.

To jedna z najdłużej organizowanych imprez międzyszkolnych. Jak co roku  uczestnicy mają ponad 20-kilometrową trasę, którą wcześniej przygotowują nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach, Tomasz Sąpór i Jacek Jurkowski. W tym roku do rywalizacji przystąpiło sześć szkół: Jedlni, Suskowoli, Suchej, Czarnej oraz Pionkowskie PSP1, PSP2 oraz PSP5.  

Piątkowe współzawodnictwo zaczęło się o godzinie 9:00 na boisku PSP1 przy ul. Słowackiego od toru przeszkód. Potem cykliści z uczestniczących w rajdzie drużyn musieli podjechać pod wieżę widokową znajdującą się na kościele św. Barbary w Pionkach, gdzie mieli mały test wiedzy z historii Pionek. Kolejnym sprawdzianem na trasie raju był test sprawnościowy i poprawne oddanie strzałów do tarczy z wiatrówki.

Uczniowie byli przepytywani również ze znajomości fauny i flory Puszczy Kozienickiej, a na mecie przy stawach w Janusznie strażacy sprawdzali znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

Tegorocznymi zwycięzcami byli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach. Drugie miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły nr 5, trzecie miejsce na podium przypadło drużynie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni.

Uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczył dyrektor PSP1 Wiktor Siek.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content