17,5 C
Pionki
sobota, 21 maja, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Filmowa Akademia Nauczyciela w „Elektrowni”

Popularne

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu oraz Kino Studyjne działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zapraszają nauczycieli, pedagogów oraz psychologów szkolnych na bezpłatny pokaz filmu „Detektyw Bruno” we wtorek,  17 maja, o godz. 15.45.

Film opowiada historię ośmioletniego Oskara, wielkiego fana serialu “Detektyw Bruno”. Chłopiec mieszka w rodzinnym domu dziecka i w dniu urodzin znajduje kopertę, zawierającą wskazówkę prowadzącą do ostatniego, ukrytego przez jego rodziców prezentu. Decyduje się wynająć najlepszego znanego sobie detektywa, by ten pomógł mu rozwiązać zagadkę. Jednak serialowy Bruno to w rzeczywistości Bruno Księski – wypalony, cyniczny i nielubiący dzieci aktor, przeżywający właśnie wielki kryzys wizerunkowy.

Projekcję filmu poprzedzi szkolenie na temat: „Terapia śmiechem. O funkcji rozrywkowej edukacji filmowej”, przygotowane przez Izabelę Wrzesińską, nauczyciela konsultanta z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej i Annę Równy, nauczyciela konsultanta ds. edukacji humanistycznej, medialnej i filmowej MSCDN. Prowadzące opowiedzą o terapeutycznych i rozładowujących emocje funkcjach śmiechu, odwołując się przy tym do znaczenia rozrywki i zabawy w edukacji filmowej.

„Detektyw Bruno” to ciepła, pogodna historia, której forma i treść zostały dostosowane do potrzeb dzieci i wczesnej młodzieży. Dla małoletniej widowni stanie się źródłem wielu pozytywnych przeżyć. Oferuje sympatycznych bohaterów i bohaterki, wartką akcję, humor, a także prospołeczne przesłanie. Przygody Oskara i Bruna stanowią filmową propozycję, która pozwoli na wytchnienie, oderwanie na chwilę myśli od problemów oraz wspólne przeżycie emocji.

Link do zgłoszenia się na szkolenie (aktywny do dn. 16.05.2022 r.):

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/21384/o//w/Radom

Dodatkowe informacje p. Anna Równy, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Radomiu, email: anna.rowny@mscdn.edu.pl

Spotkanie odbędzie się w Kinie Studyjnym w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Mikołaja Kopernika 1


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane