24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Ferie na drogach Mazowsza. Było bezpieczniej niż rok temu

Popularne

spot_img

Za nami ferie zimowe. Jak co rok był to czas wzmożonej pracy mazowieckich policjantów. Funkcjonariusze by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza oraz osób podróżujących przez nasz teren kontrolowali pojazdy, trzeźwość oraz uprawnienia kierujących. Bacznie przyglądali się też stanowi technicznemu pojazdów, a zwłaszcza autokarów przewożących dzieci.

W czasie tegorocznych zimowych ferii na Mazowszu policjanci monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc zimowego wypoczynku. Skoncentrowali swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy. Szczególną uwagę zwrócili na przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości, a także sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

Przez te dwa tygodnie liczba wypadków drogowych na Mazowszu była mniejsza niż w analogicznym okresie roku 2021 (2021r. -55, 2022r. -45), a w wyniku tych zdarzeń 47 osób zostało rannych (67 osób w 2021 roku). Niestety w tym czasie na drogach zginęły 3 osoby (9 osób w 2021 roku). W ferie w tym roku doszło do 586 kolizji drogowych natomiast tych zdarzeń w ubiegłym roku było 817.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content