8.8 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

„Elektrownia” zaprasza do Strefy Komfortu 2022

Popularne

Strefa Komfortu powraca! Wszystkich stęsknionych za leżakami, odpoczynkiem w gronie znajomych i kulturą zapraszamy do radomskiej Elektrowni!

– Jak co roku zapewnimy Wam sporo wrażeń za sprawą koncertów i kina pod gwiazdami. Strefa Komfortu to także okazja do spotkań z inspirującymi ludźmi w ramach warsztatów artystycznych. W te wakacje,  kulturalne serce miasta będzie biło pod adresem Mikołaja Kopernika 1. Nie może Cię tu zabraknąć! – zapewnia organizator strefy

Koncerty

2 lipca, godz. 20.30 – Niemoc (z gościnnym udziałem Misi Furtak)
rock alternatywny

„Notoryczni debiutanci” mówią sami o sobie z ironią, bo choć trio Niemoc istnieje już 7 lat, to wciąż są określani jako „młodzi zdolni”.

Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80. i 90. Energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory to ich znak rozpoznawczy, o czym najlepiej przekonać się na koncertach. Niemoc wystąpiła m.in. na Openerze, węgierskim Sziget, Męskim Graniu, OFF Festivalu czy Nowej Muzyce. W sieci zaś można znaleźć ich sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza.

Na koncercie jako gość specjalny pojawi się Misia Furtak.

16 lipca, godz. 20.30 – Shyness!
dream pop

Shyness! wywodzi się z nieśmiałości. Paradoksalnie – chociaż jest to słabość – to artystki zamieniają ją w swoją siłę. Stąd, obok nieśmiałości, przekorny wykrzyknik.

Ich muzyka to przede wszystkim połączenie hipnotyzujących wokali. Wszystko w sosie z syntezatorów, bitów, przestrzennych gitar i pianina. To przestrzeń, dym, świt pomieszany z mrokiem. Niezwykłe przenikanie się kilku damskich głosów i wrażliwości.

13 sierpnia, godz. 20.30 – SoundQ
muzyka elektroniczna

SoundQ to alias producenta i wokalisty Kuby Kubicy, niestrudzonego outsidera krakowskiej tanecznej alternatywy.

W piosenkach Kubicy rysuje się wyraźnie wschodnioeuropejskie spojrzenie na rzeczywistość – przenikliwe i gotowe nazywać rzeczy po imieniu. Nawiązuje w nich m.in. do dynamiki międzyludzkich relacji, kaprysów i okrucieństwa losu, nierównego układu sił czy niestabilności życia na styku światów. Wszystkie te wątki skupiają się w nieszablonowej odmianie muzyki elektronicznej czerpiącej garściami zarówno z house’u, jak i muzyki basowej, old-schoolowego IDM-u czy współczesnego pop-u.

SoundQ jest undergroundowy, przebojowy i taneczny, dzięki czemu udało mu się dotrzeć do słuchaczy z najróżniejszych zakątków świata.

Koncert youGuru 2, fot. Darek Gackowski

20 sierpnia, godz. 20.30 – you.Guru
rock psychodeliczny you.Guru powstało z chęci wspólnego eksperymentowania z formą muzyczną. Dźwiękowy odruch, reakcja na dziwne czasy. Muzyka balansująca na nieobliczalnym gruncie, w rytm transowych zapętleń i psychodelicznych melodii. Nie bez znaczenia pozostaje bagaż muzycznych doświadczeń (Innercity Ensemble, B.O.K, Something Like Elvis, Tissura Ani, Potty Umbrella, Upside Down). To właśnie przenikanie się różnych estetyk i inspiracji jest kluczem do muzyki you.Guru.

Koncertowi towarzyszyć będą spektakularne wizualizacje autorstwa Radosława Deruby.

Wstęp na koncerty – 30 zł (możliwość zakupu biletów również online)

Warsztaty – zapisy obowiązkowe!

26 czerwca, godz. 12.00 – Język jako źródło wyzwolenia
Warsztaty dla młodzieży i dorosłych
Prowadzenie: Monika Drożyńska

Artystka zaprezentuje swoje prace, skupiając się na wątkach polityki liter. Opowie o wybranych literach alfabetu ukraińskiego, polskiego i angielskiego, które używa w swoich pracach. W drugiej części spotkania uczestnicy będą mogli wyhaftować flagę z użyciem poznanych znaków.

Monika Drożyńska (ur. 1979) – absolwentka i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Hafciarka, aktywistka, artystka sztuk wizualnych. Interesuje się językiem, który bada przy pomocy haftu ręcznego na tkaninie. Współpracowała z Zachętą Narodową Galerią Sztuki, CSW Zamek Ujazdowski, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Mumok w Wiedniu, Ludwig Muzeum w Budapeszcie, Bozar w Brukseli, Sotheby’s. Jej prace znajdują się w kolekcjach Bunkra Sztuki, Muzeum Narodowego w Krakowie, MOCAK-u, Muzeum Narodowego w Kijowie, Muzeum Sztuki w Lentos w Austrii.

Warsztaty edukacyjne na tarasie, fot. Marcin Kucewicz

24 lipca, godz. 13.00 – Kosmiczne dźwięki
Warsztaty dla dzieci: 5 – 12 lat
Prowadzenie: Rafał Iwański i Wojciech Zięba

Warsztaty podzielone będą na dwie części tematyczne: muzyczno-instrumentalną oraz astronomiczno-sygnałową.

Podczas warsztatów dzieci będą mogły usłyszeć wiele sygnałów pochodzenia pozaziemskiego zarejestrowanych przez najnowocześniejsze teleskopy na świecie. Sygnałom będą towarzyszyły obrazy obiektów astronomicznych, które je wysyłają.

Ponadto przeprowadzone zostaną eksperymenty muzyczne na instrumentach akustycznych, będzie można poznać różne fenomeny brzmieniowe oraz odbyć wspólną improwizację. Wszystkie instrumenty (często bardzo unikatowe) zapewniają prowadzący warsztaty. W ramach warsztatów zostaną zaprezentowane instrumenty akustyczne używane przez autorów: instrumenty burzowe („spring tube”), bębny ramowe, gongi i duży zestaw drobnych instrumentów akustycznych do imitowania głosów Kosmosu.

14 sierpnia, 13.00 – Ekologiczny notes
Warsztaty dla dzieci: 6 – 14 lat
Prowadzenie: Kobalt Migrating Platform

Warsztaty własnoręcznego wykonania książki/notesu z materiałów odzyskanych – makulatury, tapet i niewykorzystanego papieru.

Zależnie od wybranego tematu notatnik zostanie przekształcony w książkę, przewodnik w mapę bądź dziennik. Będziemy wykorzystywać stare, inspirujące do działania materiały. Przyjrzymy się krojom pism, które występują w różnych kulturach, poznamy iluminacje gotyckie. W naszych kilkukartkowych notesach nie zabraknie także elementów przestrzennych, takich jak pop-up.

Wstęp na warsztaty dla dzieci  – 10 zł/rodzina (max 3 osoby)

Wstęp na warsztaty z Moniką Drożyńską – 10 zł/osoba

Zapisy: edukacja@mcswelektrownia.pl

UWAGA !!!  Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.

Kino plenerowe

30 VI czwartek, godz. 21.30 – HEAVY TRIP, reż. Jukka Vidgren, Jusso laatio, komedia, muzyczny, Norwegia, Finlandia 2018 (92’) premiera

Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną rozrywką i jednocześnie największą pasją jest śpiew w metalowej kapeli Impaled Rectum.

Choć zespół istnieje od 12 lat, jeszcze nigdy nie udało im się zagrać koncertu. Pewnego dnia chłopaki spotykają dyrektora wielkiego norweskiego festiwalu muzyki metalowej. Podejmują decyzję – teraz albo nigdy. Porywają perkusistę ze szpitala dla umysłowo chorych, kradną furgonetkę, trumnę z ciałem i wyruszają na podbój Norwegii.

12 VII wtorek, godz. 21.30 – ZAGUBIONA AUTOSTRADA, reż. David Lynch, dramat, kryminał, thriller, USA, Francja 1997 (135’)

Pewnego dnia żona głównego bohatera, Freda (Bill Pullman) znajduje przed drzwiami mieszkania kasetę wideo na której nagrany jest widok ich domu. Sytuacja ta powtarza się następnego dnia, tym razem na kasecie zarejestrowane jest wnętrze oraz para bohaterów we śnie. Wydarzenie to rozpoczyna serię innych dziwnych zjawisk, które w konsekwencji prowadzą Freda do morderstwa.

„Zagubiona autostrada” utrzymana jest w mrocznym klimacie thrillera, który trzyma w napięciu i zaskakuje niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Obraz jest pełen niedomówień oraz zjawisk paranormalnych, niemożliwych do wyjaśnienia. Wydarzenia nie są prezentowane chronologicznie ani dosłownie, film odbiega więc znacznie od utartych, hollywoodzkich szlaków.

Ciekawy sposób narracji, która prowadzona jest głównie za pomocą obrazu oraz przez zręczne manipulowanie dźwiękiem.

26 VII wtorek, godz. 21.00 – ŁOWCY MIODU, reż. Krystian Matysek, dokumentalny, Polska 2016 (100’) premiera

Film z życia pszczół i ludzi. Aby zgłębić i ukazać widzowi tajniki życia pszczół, kamera wchodzi do wnętrza współczesnego ula i tradycyjnej barci, wyciosanej – „widzianej” w pniu wiekowego drzewa, wędruje po polach, dzikich lasach, górach i wielkich miastach Europy i Azji. Życie każdego roju to Kosmos w miniaturze, który rządzi się swoimi odwiecznymi prawami.

Zdjęcia zrealizowano w Nepalu, Francji, Rosji, Polsce oraz na Ukrainie.

9 VIII wtorek, godz. 21.00 – GŁUSZA, reż. Patrycja Rozema, dramat, thriller, USA 2015, 112’ (premiera)

Siostry Nell i Eva mieszkają z ojcem w domu oddalonym od cywilizacji.

Nell właśnie przygotowuje się do egzaminów w szkole, a Eva ciężko trenuje przed ważnymi przesłuchaniami tanecznymi. Wieczorem następuje przerwa w dostawie prądu. Początkowo nikt z domowników się tym nie martwi. Jednak po kilku dniach, gdy przestaje działać radio – jedyne źródło informacji – rodzina postanawia wyruszyć do najbliższego miasta, by zasięgnąć informacji o tym, co się dzieje.

Miasto okazuje się praktycznie wymarłe, brakuje żywności i paliwa. Nikt nie ma pojęcia, kiedy wróci prąd, ani co spowodowało awarię.

23 VIII wtorek, godz.  20.30 – POD POWIERZCHNIĄ, reż. Joachim Heden, dramat, thriller, akcja, Szwecja, Belgia, Norwegia 2020 (81’) premiera

Najnowszy film Joachima Hedena opowiada historię dwóch sióstr, których relacje nigdy nie były łatwe. Dziewczyny odziedziczyły po matce pasję do nurkowania, która pomaga im również w skracaniu dystansu pomiędzy nimi.

Duża część filmu toczy się pod wodą, gdzie młodsza z sióstr Tuva, zostaje przygnieciona przez skałę na dnie morza. Jej starsza siostra Ida musi jak najszybciej znaleźć pomoc, niestety w promieniu kilku kilometrów nie ma żywej duszy.

Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, w którym każda sekunda jest na wagę życia i śmierci.

30 VIII wtorek, godz. 20.00 – STREFA KOMFORTU, reż. Daniel Schechter, komedia, USA 2020 (93’) premiera

Josh (Justing Long) jest profesorem na nowojorskiej uczelni. Podczas wykładu wpędza jedną ze swoich studentek w zakłopotanie, za co musi ponieść konsekwencje, które w najgorszym wypadku mogą skutkować nawet utratą pracy. Mężczyzna postanawia złapać oddech i przemyśleć całą sytuację. W tym celu decyduje się spędzić weekend w gronie swoich bliskich. „Strefa komfortu” to ciepła komedia, która porusza ważne tematy w bezpretensjonalny sposób, mieszając ze sobą elementy humoru i dramatu.

Bilety w cenie 8 zł, do nabycia na godzinę przed projekcją wyłącznie w kasie kina.

W razie deszczu seans zostanie odwołany. Ilość miejsc ograniczona.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content