24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Elektrownia zaprasza do siebie na weekend. Zaplanowano liczne atrakcje

Popularne

spot_img

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu przygotowało na nadchodzący weekend wiele atrakcji.

Świetną   wystawę Barbary Bańdy, artystki sztuk wizualnych, uprawiającej malarstwo i sztukę obiektu można oglądać w Elektrowni do 12 czerwca.

Basia Bańda zaliczana jest do grona najciekawszych artystek debiutujących w Polsce po roku 2000. Jej twórczość koncentruje się na problematyce ciała, seksualności oraz sferze emocjonalnej.

Wystawa pt. Róże i Róże  jest pierwszą tak dużą prezentacją prac artystki powstałych w latach 2006–2022. Jest retrospektywą, która pozwala jednak na wgląd w jej wielowymiarowość i bogactwo form.

Ekspozycja jest czynna w piątek od 10.00 do 18.00, sobota – niedziela od 12.00 do 18.00

Miłośników kina studyjnego MCSW Elektrownia zapraszamy w piątek, 20 maja, o godz.18.00, na premierę filmu pt. „Książę”.

Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka.

Drugi premierowy film to komedia pt. „Spree”, piątkowy seans o godz.20.00.

Kurt to młody i niepokojąco narcystyczny chłopak, któremu marzy się wielka kariera. Tym razem nie chodzi o miłość do śpiewania, tańca czy jazdy figurowej na lodzie. Nieco nieogarnięty życiowo milenials pragnie po prostu internetowej popularności: mnóstwa reakcji, wiernych followersów oraz komentarzy pełnych zachwytów.

W niedzielę, 22 maja, o godz.16.00, odbędzie się kolejna projekcja w ramach cyklu pt. „Sztuka na ekranie”, tym razem będzie to film dokumentalny pt. ”Duński kolekcjoner. Od Delacroix do Gauguina”.

 

Duńczyk Wilhelm Hansen rozpoczął kolekcjonowanie odrzucanych przez mainstream obrazów pod koniec XIX wieku. Z upływem czasu stworzył gigantyczną kolekcję, która jest tematem tego filmu. Zawiera realistyczne obrazy Corota, Delacroix i Courbeta, pejzaże Moneta, Pissarra, Cézanne’e i Sisleya, a także portrety Degasa, Maneta, Morisota i Gonzalèsa.

Wilhelm Hansen ufundował Ordrupgaard, słynne dziś kopenhaskie muzeum sztuki. Tam też zajrzy kamera i pokaże widzom jak najwięcej z kolekcji Hansena

Z kolei młodsi widzowie będą mogli obejrzeć kameralny film pt. Mała mama”, przeznaczony dla dzieci od 10 lat.

Reżyser filmu zabiera widzów do świata obserwowanego oczami ośmioletniej Nelly. Bohaterkę spotykamy w momencie, gdy dowiaduje się o śmierci babci. Razem z rodzicami jedzie do domu zmarłej, aby wysprzątać go ze wszystkich rzeczy ważnych i nieważnych. Któregoś dnia po przebudzeniu dowiaduje się od taty, że mama musiała wyjechać.  Niedługo potem dziewczynka spotyka rówieśniczkę o tym samym imieniu co jej mama. Wchodząc do domu nowej koleżanki, uświadamia sobie, że zaprzyjaźniła się właśnie z własną mamą. 

Piątkowy seans godz.14.15, niedziela godz.14.30

Cena biletu na seans dla dzieci – 15 zł

Ceny biletów na  pozostałe seanse weekendowe – 20 zł

Bilety grupowe (powyżej 5 widzów, w dowolny dzień) – 15 zł

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content