20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

„Elektrownia” na weekend

Popularne

spot_img

W najbliższy weekend w Elektrowni nadal będzie dostępna wystawa Woman Art. Power, zwiedzających zapraszamy w godzinach 13.00 – 18.00.

Społeczne koncepcje kobiet i kobiecości ciągle się zmieniają. Są renegocjowane i poddawane dyskusji. Ekspozycja ta to historia wypowiedzi kobiet badających naszą teraźniejszość, w której nowe perspektywy i postrzeganie m.in. ideałów ciała, tożsamości płciowej i kobiecości ożywiają debatę publiczną. Każda Artystka w indywidualny sposób wnosi swą cząstkę do zbiorowej całości, posługując się językiem sztuki jako medium do przekazywania własnych doświadczeń. Językiem, którym mówią o swoich przekonaniach i poglądach, nawet jeśli przekraczają tym różne tabu w dyskursie publicznym.

Na ekspozycji zaprezentowane zostało  blisko siedemdziesiąt  dzieł dwudziestu artystek.

Warto też zajrzeć na patio Elektrowni i obejrzeć prace Edwarda Lutczyna – artysty, którego nie trzeba przedstawiać.

Jego rysunki zwane potocznie „lutczynami” znają niemal wszyscy. Pierwsze, które ujrzały światło dzienne na łamach „Szpilek”, urzekły odbiorców wdzięczną kreską i nietuzinkowym poczuciem humoru, nieoszczędzającym nawet tak delikatnego tematu jakim są dzieci! Więcej, to właśnie z dzieci stworzył swoich pierwszoplanowych bohaterów, dając im odwagę i nieposkromioną ciekawość świata.

Edward Lutczyn ma dystans do dobrodziejstw techniki i technologii. Uśmiechem kwituje neofitów zachłyśniętych cyfrowym światem. I zamiast myszką, wciąż posługuje się tradycyjnymi narzędziami – czego na oko nie widać! –  Monika Małkowska (kuratorka cyklu „Kadry pod napięciem”.

SCRATCH

Z kolei sympatyków kina studyjnego zapraszamy na kryminał w reżyserii Piotra Smigasiewicza pt. „Wrobiony”. Doktor sztuki wyjeżdża do Włoch, gdzie ma zajmować się badaniem twórczości Caravaggia. Niespodziewanie wpada na trop fałszerzy.

Seans w sobotę godz.18.00, w niedzielę godz.15.45

Druga kinowa propozycja Elektrowni to dramat w reżyserii Agnieszki Woszczyńskiej pt. „Cicha ziemia”.

Anna (Żulewska) i Adam (Dymecki) wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

Seans w sobotę o godz.15.45, w niedzielę o godz.17.45

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej

 www.mcswelektrownia.pl

18.06.2022 Radom . Mazowieckie Centrum Sztuki Wspolczesnej Elektrownia . Wernisaz wystawy ” Woman Art Power „. Fot. Marcin Kucewicz/MCSW Elektrownia

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content