21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Ekologicznie, rodzinnie i z pomysłem. W PSP2 odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny

Popularne

spot_img

Pokój Eko zagadek, koło fortuny, sadzanie roślin antysmogowych, Eko VR, Eko mydła,  gry planszowe, puzzle, ekologiczny twister. To tylko część atrakcji jakie czekały na uczestników Eko Pikniku jaki odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Pionkach.

Pikniki to dobra okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i cieszenia się darami natury, chwilami spędzonymi wśród przyjaciół, znajomych oraz rodziny. Jednak co by się stało gdybyśmy połączyli przyjemność piknikowania z edukacją ekologiczną? Na to pytanie szukali odpowiedzi m.in. uczniowie podczas Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Pionkach.

– Mamy przyjemność zorganizowania ekologicznego pikniku dla dzieci rodzinnego. Dodam, że chcemy ująć podczas tego pikniku, imprezy zarówno Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca, aby rodzinnie spotkać się przy różnych działaniach ekologicznych. Nasz działanie, nasz piknik ekologiczny został dofinansowany w całości przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dostaliśmy kwotę 30 tys. zł właśnie na te działania proekologiczne, aby zachęcać dzieci i młodzież do działań i do myślenia o przyszłości. Program jest bardzo bogaty, ponieważ oprócz takich typowo rozrywkowych atrakcji dla dzieci, zabawki dmuchane, konkurencje sportowe, różnego rodzaju gry, na przykład koło fortuny.  Dzieci będą mogły skorzystać z rowerów, które napędzane siłą mięśni zapalają żarówkę. Dowiedzą się, że w sposób ekologiczny też można uzyskać energię. – mówiła dyrektor szkoły Magdalena Deszczka

Organizacja pikniku rozpoczęła się kilka tygodni wcześniej. W organizację zaangażowali się zarówno nauczyciele, ale również rodzice oraz przyjaciele szkoły. Na miejsce pikniku został wybrany plac szkolny, na którym zostały rozmieszone specjalne namioty oraz dmuchane atrakcje dla dzieci.

W pikniku udział wzięła wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska, która pogratulowała pomysłu i zaangażowania w przygotowaniu pikniku.

– Bardzo się cieszę, że szkoła podejmuje tematy związane z ekologią. Jest to temat również bliski sercu miasta, które dba o naturalne środowisko. Pamiętajmy im więcej od siebie damy, tym więcej z tego środowiska otrzymamy i bardzo się cieszę, że takie liczne atrakcje są na dzień dzisiejszy przygotowane. Na pewno zachęci to wiele osób do aktywnego uczestnictwa. Raz jeszcze gratuluję pomysłu zaangażowania i pracy związaną z przygotowaniem dzisiejszego wydarzenia – dodała wiceburmistrz Kamila Kaczorowska

Do udziału w pikniku został zaproszony również radny Powiatu Radomskiego Zbigniew Dziubasik.

– Miło mi, że dostałem zaproszenie na ten rodzinny Eko. Dwójka jest najmniejszą szkołą w mieście, ale zasługuje również na takie inicjatywy, takie pomysły. Sądzę, że edukacji ekologicznej nigdy nie jest za dużo. Uczymy się jak walczyć o środowisko, jak współdziałać, współżyć ze środowiskiem po to tylko, abyśmy mogli kiedyś powiedzieć, że zrobiliśmy co do nas należało, a natura odwdzięczy nam się na pewno z całą pewnością. Ludzie po nas, którzy przyjdą, będą mogli powiedzieć, że poprzednie pokolenia nie tylko niszczyły, ale również potrafiły naprawiać. tą przyrodę – powiedział radny powiatowy Zbigniew Dziubasik

W trakcie pikniku zapewniono wiele różnorodnych atrakcji, które miały na celu zarówno zabawę, jak i edukację. Przygotowano stanowiska tematyczne, gdzie uczniowie mogli brać udział w warsztatach z metod sadzenia roślin antysmogowych, zdobiąc przy okazji własnoręcznie doniczkę.

Uczestnicy mieli również możliwość wykonania własnoręcznie oryginalne, niepowtarzalne naszyjniki i bransoletki przy użyciu resztek różnobarwnych tkanin bawełnianych.

Korzystając z technologii VR, uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w cyfrowej wspinacze i zobaczyć piękno otaczającego świata z bardzo wysoka. Udział w warsztatach pozwolił zdobyć praktyczną wiedzę na temat ochrony środowiska i nauczyć się, jak podejść do troski o naszą planetę. To również okazja do poznania otaczającego nas świata.

Prócz warsztatów, dla wszystkich przygotowano również liczne konkursy, skoki w workach, rzut do celu, przeciąganie liny. Na tych, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w pikniku rozlosowano nagrodę, którą był rower miejski.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content