15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Mnóstwo atrakcji podczas Dnia Dziecka w Pionkach. Zobacz co się działo!

Popularne

spot_img

W niedzielę, 29 maja, nad Stawem Górnym w Pionkach o godzinie 14 rozpoczął się Dzień Dziecka. Organizatorzy zapewnili całą masę atrakcji.

Miejskie instytucje i organizacje zapraszały najmłodszych wraz rodzicami na różnego rodzaju warsztaty. Były to między innymi zajęcia przyrodnicze, pszczelarskie, plastyczne, czytelnicze i konkursy. Było można skorzystać z rowerków wodnych, kajaków oraz innych atrakcji.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla dzieci znalazły się również zjeżdżalnia i plac zabaw Myszka Miki, słodki poczęstunek (lody, wata cukrowa), różnego rodzaju przekąski, drobne upominki, animatorzy, zabawy ruchowe, pokazy baniek mydlanych, zabawa fantowa, zawody sportowe. Była możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego oraz radiowozu policyjnego. Tu bez rozróżniania na dziewczynki i chłopców, na młodszych i starszych, każdy chciał choć przez chwilę znaleźć się w takim uprzywilejowanym pojeździe by móc zobaczyć jak wygląda od środka. Syrena policyjna co jakiś czas była doskonale słyszalna w okolicy.

Ponieważ ten wyjątkowy dzień w roku to święto wszystkich dzieci, dlatego każde z nich mogło skorzystać bezpłatnie i bez limitu z atrakcji jakie przygotowano. Zabawa potrwała, aż do godziny 19.

Organizatorami wydarzenia było Miasto Pionki z burmistrzem Robertem Kowalczykiem na czele oraz Rada Miasta Pionki.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ekoPionki Sp. z o. o., PWKC w Pionkach Sp. z o.o., Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach, Miejska Biblioteka Publiczna, Nadleśnictwo Kozienice, Kozienicki Park Krajobrazowy, Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, Komisariat Policji w Pionkach, Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach.

Zapraszamy do obejrzenia “fotek” z tego niezwykle barwnego wydarzenia. Poniżej kilka migawek, a pod nimi pełna galeria zdjęciowa.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content