20.2 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Dzień Europy w Publicznej Szkole Podstawowej w Laskach

Popularne

spot_img

W poniedziałek 13 maja uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Laskach obchodzili Szkolny Dzień Europy, którego celem było: uczczenie symboli europejskich, poszerzenia wiedzy uczniów na temat historii, wartości, hymnu, flagi oraz znaczenia integracji europejskiej dla naszego codziennego życia,  zapoznanie uczniów z podstawowymi informacjami na temat Unii Europejskiej,  omówienie wartości, na których opiera się UE, takich jak demokracja, prawa człowieka, równość czy też różnorodność kulturowa.

Reprezentanci każdej klasy wylosowali kraj członkowski Unii Europejskiej, na temat którego gromadzili informacje na lekcjach z wychowawcą i wolnym czasie. Zadaniem uczniów z klas 0 – 3 było przygotować plakat prezentujący wylosowany kraj, charakterystyczny dla tego kraju strój oraz potrawę narodową lub deser. Uczniowie z klas 4 – 8 mieli za zadanie przygotować film multimedialny promujący wylosowany kraj członkowski, charakterystyczny dla tego kraju strój oraz potrawę narodową lub deser.

Ponieważ idea Dnia Europy łączy naukę z dobrą zabawę, zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca pani dyrektor Agnieszka Kołatkowska oraz członkowie: Beata Molenda i Beata Balary. Uczniowie zabrali całą społeczność szkolną w podróż po Polsce, Holandii, Włoszech, Portugalii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii i Francji. Po prezentacji plakatów i filmów uczestnicy przenieśli się na pokaz najnowszych projektów mody europejskiej oraz do najlepszej restauracji na degustację najbardziej znanych potraw z krajów Unii Europejskiej. Ostatnim punktem spotkania był quiz dla uczniów klas 4 – 8, sprawdzający znajomość najważniejszych informacji o Unii europejskiej i flag oraz stolic krajów członkowskich.

W najmłodszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła klasa druga, II miejsce zajęła klasa pierwsza, a miejsce III zajęła klasa trzecia. Uczniowie z oddziału przedszkolnego otrzymali wyróżnienie.

W klasach starszych I miejsce zdobyła klasa piąta, miejsce II zajęła klasa szósta, a klasa ósma uplasowała się na III miejscu podium. Uczniowie z klasy IV i VII zostali wyróżnieni.

Zwycięzcy oraz wyróżnieni zostali nagrodzeni słodkościami ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski.

– To był wspaniały dzień. Dziękujemy uczniom za ogromne zaangażowanie i pracę, wychowawcom za pomoc w realizacji uczniowskich pomysłów i dobre rady, rodzicom za udział w naszym wydarzeniu i pomoc w przygotowaniu wyśmienitych potraw oraz pani dyrektor za wsparcie i otwarty umysł na pomysły swoich nauczycieli. – dziękują organizatorzy wydarzenia

 

Opracowała: Magda Prokopczyk

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content