14,6 C
Pionki
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Trzy Rodzinne Ogrody Działkowe w Pionkach otrzymają wsparcie od samorządu Mazowsza

Popularne

Samorząd Mazowsza dofinansuje trzy Rodzinne Ogrody Działkowe w Pionkach.

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali – w tym roku 101 rodzinnych ogrodów działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza, w tym 17 z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego. Zakup traktora ogrodowego, montaż monitoringu i remont alei ogrodowej to zadania, które zostaną zrealizowane dzięki programowi „Mazowsze dla działkowców 2022”.

– Mazowsze dla działkowców 2022” to jeden z programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Głównym celem projektu jest wsparcie, jakie działkowcy mogą otrzymać na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej. – Ogródki działkowe to tereny rekreacji, a ten program ma zachęcić rodziny z dziećmi, ale także seniorów do aktywnego stylu życia i spędzania czasu na świeżym powietrzu w jeszcze bardziej komfortowych warunkach – zaznacza marszałek Adam Struzik.

W ramach programu dofinansowanych zostało 101 rodzinnych ogrodów działkowych z czego 17 w subregionie radomskim i powiecie grójeckim. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 20 tys. zł. Łącznie na realizację wszystkich zadań sejmik województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 1,5 mln zł i ponad 175 tys. zł w regionie radomskim i powiecie grójeckim. Dzięki tym środkom działkowcy będą mogli m.in. remontować ogrodzenia, montować oświetlenie i kupować sprzęt do pielęgnacji zieleni.

Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski, to nie są duże kwoty, ale pozwalają na wykonanie pilnych zadań na terenie rodzinnych ogródków działkowych. Często to montaż monitoringu, który zwiększa bezpieczeństwo wypoczywających czy wymiana starego ogrodzenia. Małe inwestycje, ale mają duże znaczenie dla komfortu odpoczywania – mówi wicemarszałek.

Ponadto program ma zachęcać do ochrony przyrody, ale także efektywnego wykorzystywania i zagospodarowania terenów zielonych. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD.

Lista projektów z dofinansowaniem od samorządu województwa mazowieckiego w Pionkach:

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content