22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Ewa Cholewa z kolejną kadencją jako dyrektor Przedszkola nr 2 „Lipowy Zakątek” w Pionkach

Popularne

spot_img

We wtorek 22 marca w Urzędzie Miasta Pionki odbyło się uroczyste wręczenie aktu powierzenia stanowiska dyrektora Przedszkola nr 2 ”Lipowy Zakątek” w Pionkach.

Podczas uroczystości mianowania byli obecni, dyrektor przedszkola Ewa Cholewa, burmistrz Robert Kowalczyk, wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, sekretarz miasta Barbara Siek, skarbnik Beata Pietrus oraz kierownik Wydziału Edukacji Magdalena Mucha. Burmistrz osobiście złożył gratulacje i życzenia powodzenia na kontynuowanym odcinku zawodowym, tym samym wręczając akt powierzenia stanowiska dyrektora Przedszkola nr 2 ”Lipowy Zakątek” w Pionkach.

Dyrektor Ewa Cholewa to kandydatka wyłoniona w drodze postępowania konkursowego, które miało miejsce 18 marca. Zgodnie z przepisami kolejna kadencja dyrektor potrwa 5 lat. Ewa Cholewa przez 15 lat pełniła funkcję dyrektora Przedszkola nr 2 „Lipowy Zakątek” w Pionkach. Jest dyrektorem z wieloletnim doświadczeniem, kompetentnym, otwartym na zmiany współczesnego świata, a także potrzeby dzieci, rodziców i nauczycieli. Jest dyrektorem konsekwentnym w działaniu, integrującym społeczność przedszkolną wokół wytyczonych celów.

Zapytaliśmy dyrektor Ewę Cholewę o to jak wyobraża sobie nową kadencję. W swojej dalszej pracy na stanowisku dyrektora deklaruję otwartość na zmiany i nowe trendy pedagogiczne w rozwijaniu przedszkola, a także nowe zadania i wyzwania. Moim działaniom przyświecać będzie  przede wszystkim dostarczenie dzieciom i ich rodzicom usług na takim poziomie, który pozwoli nie tylko zaspokajać potrzeby dzieci, ale również rozwinie ich potencjał oraz da zadowolenie rodzicom. Mój plan na kreatywne i przyjazne przedszkole jest prosty: chcę budować dobrą przestrzeń edukacyjną dla dzieci, efektywną współpracę z rodzicami, odkrywać i rozwijać ogromny potencjał nauczycieli. Człowiek mały i duży jest dla mnie najważniejszy. Mając potencjał, czyli dobrych nauczycieli, oddanych pracowników, zaangażowanych rodziców, wspólnie będziemy tworzyć niepowtarzalny klimat tego miejsca jakim jest LIPOWY ZAKĄTEK dla rozwoju i dobra naszych dzieci mówiła dyrektor Ewa Cholewa.

Przewodniczącą komisji konkursowej, która wyłoniła dyrektora Przedszkola nr 2 Lipowy Zakątek była sekretarz miasta Pionki Barbara Siek. Jak podkreślała, dotychczasowa i przyszła dyrektor jest osobą w pełni kompetentną, która posiada pasję i powołanie do pracy w oświacie na szczeblu przedszkolnym. – Współpracuję z panią dyrektor już od 2016 roku i przez te lata pani dyrektor dała się poznać jako fantastyczna osoba, która w sposób odpowiedzialny podchodzi do swoich obowiązków. W sposób bardzo przyjazny i profesjonalny współpracuje z rodzicami. Bezpieczeństwo jest dla niej podstawą jeśli chodzi o funkcjonowanie przedszkola Lipowy Zakątek i dzieci, które do niego uczęszczają. Jestem bardzo szczęśliwa, że pani dyrektor będzie dalej prowadziła tę placówkę w naszym mieście. Czekamy na nowe pomysły, bo pani dyrektor ma ich całe mnóstwo, a zespół, z którym współpracuje u siebie w przedszkolu jest zespołem równie kreatywnym. Życzymy kolejnych sukcesów – mówiła sekretarz Barbara Siek.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content