14,6 C
Pionki
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Dofinansowania z programu „Cyfrowe gminy” trafią do miasta i gminy Pionki. To ponad 800 tysięcy złotych

Popularne

Niemal 4 miliony złotych przewidziano dla samorządów z województwa mazowieckiego w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. W poniedziałek, 8 listopada, promesy na realizację tego programu odebrali reprezentanci gminy i miasta Pionki.

W wydarzeniu udział wzięli między innymi Anna Kwiecień, Poseł na Sejm RP oraz Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki.

Jak złożyć wniosek? Jakie działania będzie można sfinansować z programu? Kiedy pieniądze trafią do gmin? – na te i inne pytania w poniedziałek 8 listopada br. w Iłży, podczas spotkania z samorządowcami, odpowiadał minister Janusz Cieszyński, Sekretarz Stanu ds. Cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

„Cyfrowa Gmina” to projekt skierowany do wszystkich gmin w Polsce, finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. W pierwszym naborze, który ruszył 18 października, mogły wziąć udział 733 gminy z całej Polski. Kwota przeznaczonego dla nich wsparcia to ponad 178 milionów złotych. Nabór wniosków prowadzi Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Celem programu „Cyfrowa Gmina” jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Pandemia COVID-19 pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Wiele urzędów szybko i sprawnie przeniosło swoje działanie do sieci. Przygotowanie gmin do realizacji tego typu działań nie zawsze jest jednak możliwe i nie zawsze odpowiada oczekiwaniom mieszkańców. Problemy są różne – czasem to braki sprzętowe, czasem niewystarczające kompetencje cyfrowe urzędników.

Minimalna wysokość dofinansowania dla jednej gminy to 100 000 zł, maksymalna – 2 000 000 zł. Trwa pierwszy nabór wniosków. Prowadzi go Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Budżet całego programu to miliard złotych.

Podczas spotkania, przedstawicielom samorządów zostały wręczone symboliczne czeki, które otrzymali przedstawiciele gminy i miasta Pionki:

  • Gmina Pionki – 297 960 zł
  • Miasto Pionki – 537 060 zł

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content