20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Do Królewskich Źródeł można już dojechać bryczką

Popularne

spot_img

Atrakcja zlokalizowana jest w leśnictwie Kociołki i umożliwia dojazd do polany piknikowej przy ścieżce dydaktycznej „Królewskie Źródła”.

W tym roku do użytku oddana zostanie wyremontowana droga od drogi wojewódzkiej 737 do Królewskich Źródeł. Do tego obiektu nie dojedziemy już jednak samochodem, który będziemy zmuszeni pozostawić na leśnym parkingu. Tutaj pojawia się nowość – dojazd bryczką konną. Jest to pokłosiem zawartego przez Nadleśnictwo Kozienice porozumienia w sprawie udostępnienia specjalnie wytypowanej trasy konnej z przeznaczeniem do prowadzenia turystyczno–rekreacyjnego użytkowania przez zaprzęgi konne.

O szczegóły tejże atrakcji zapytaliśmy jej organizatora Marka Tomaszewskiego. – Do Królewskich Źródeł możemy teraz dotrzeć bryczką w zaprzęgu dwukonnym lub trzykonnym, w zależności od ilości chętnych, od 6 do 10 osób. Chętni do skorzystania z przejażdżki mogą skontaktować się ze mną za pomocą telefonu, wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na moim Facebooku – Przejażdżki Leśne. Trasa została wyznaczona przez Nadleśnictwo Kozienice, oczywiście z pominięciem głównej trasy od DW 737 do Królewskich Źródeł. Sam cztero i pół kilometrowy przejazd, wyznaczoną leśną drogą, od szosy Radom-Kozienice trwa około czterdziestu minut. Możliwa też jest przejażdżka dłuższa z ogniskiem, które można napalić na Królewskich Źródłach. Pozwolenie na jazdę mamy w weekendy i święta, ale możliwa jest także podróż na tygodniu, kwestia uzgodnienia z Lasami Państwowymi i konkretnego przypadku, takiego jak na przykład wycieczki szkolne. Oczywiście istnieje także opcja odwiezienia, wszystko to kwestia umówienia. Przejażdżki mogą odbywać się również na sankach, ale preferuję przejazdy letnie, wiosenne, jesienne, na wózku, na „kole”. Istnieje opcja wyjazdu ode mnie spod domu w Augustowie, gdzie klient ma możliwość pozostawienia samochodu na podwórku. Zapraszam serdecznie – mówi Marek Tomaszewski.

Cena przejażdżki od szosy Radom-Kozienice do Królewskich Źródeł wynosi 10 zł, ale musi być spełniona minimalna liczba osób. Możliwa też jest organizacja dłuższej wycieczki razem z ogniskiem.

Zapytania w sprawie kuligów i innych przejażdżek należy kierować do organizatora przewozów – Marka Tomaszewskiego, telefon 510 458 365. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku – Przejażdżki Leśne.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content