21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Długo wyczekiwana umowa podpisana. Ponad 800 tysięcy złotych dofinansowania na ulicę Targową w Pionkach

Popularne

spot_img

Uroczystość podpisania umowy z udziałem wicewojewody Artura Standowicza odbyła się 15 grudnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg miasto Pionki otrzyma kwotę ponad 802 tysięcy złotych, na przebudowę drogi gminnej ulicy Targowej w mieście Pionki. Umowę w tej sprawie podpisała wiceburmistrz Kamila Kaczorowska. Po ciężkich pertraktacjach i początkowym nie uznaniu przez premiera tejże inwestycji na liście do realizacji dojdzie ona w końcu do skutku.

Warto podkreślić, że do PSP nr 5 znajdującej się przy Targowej uczęszcza około 600 dzieci, doliczając do tego rodziców, dziadków, oraz osoby, które odwiedzają szkołę otrzymujemy naprawdę pokaźną liczbę osób korzystających z infrastruktury przy placówce.

Ulica Targowa w Pionkach

Nawierzchnia ulicy ma zostać wykonana z kostki betonowej. Po stronie prawej, od strony szkoły, przewidziano do wykonania zatoki postojowe dla samochodów osobowych do parkowania równoległego oraz prostopadłego. Łącznie powstanie kilkadziesiąt miejsc postojowych. Dodatkowo wyznaczono miejsca postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych ruchowo. Na wprost wejścia do szkoły wykonane zostanie wyniesione przejście dla pieszych.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content