11.2 C
Pionki
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Dermaplaning w domu – to musisz wiedzieć

Popularne

W przeciwieństwie do wyboru ulubionego peelingu do twarzy, znalezienie sposobu na dermaplaning w domu wymaga więcej wysiłku. Ta popularna forma złuszczania skóry twarzy daje te same korzyści, co Twój ulubiony fizyczny lub chemiczny środek złuszczający: rozświetloną, gładką i bardziej wyrównaną kolorytem skórę.

Czym jest dermaplaning ?

Dermaplaning był pierwotnie zabiegiem wykonywanym w gabinecie, ale obecnie został przystosowany do bezpiecznego stosowania w domu. Wersja dermaplaningowa polega na zastosowaniu skalpela chirurgicznego, który pod stałym naciskiem usuwa warstwy martwych komórek naskórka, co stanowi doskonały zabieg złuszczający. esomed.pl

Ponieważ zabieg ten nie tylko usuwa martwe komórki skóry, ale także włosy na twarzy, częstą obawą jest to, że może on spowodować zarost. Udowodniono klinicznie, że usuwanie włosów z twarzy nie ma wpływu na ich odrastanie. Na koniec pamiętaj, że dermaplaning nigdy nie powinien być bolesny. Jeśli czujesz dyskomfort, zmniejsz nacisk na skórę lub całkowicie unikaj tego miejsca.

Jak wykonać dermaplaning w domu

Nie rozpoczynaj dermaplaningu bez obejrzenia kilku filmów instruktażowych, które dadzą ci najlepsze wyobrażenie o tym, jak proces ten przebiega na twojej twarzy. Nieprawidłowo przeprowadzony zabieg może pozostawić ślady, blizny, skaleczenia, zadrapania, otwarte miejsca, zaognić skórę lub pogorszyć trądzik.

  • Zacznij od czystej, suchej skóry. Jeśli Twoje narzędzie do dermaplaningu jest elektryczne, włącz je, aby aktywować wibracje.
  • Pracując fragmentami, jedną ręką przytrzymaj napiętą skórę, a drugą używaj urządzenia do dermaplaningu.
  • Przesuwaj ostrze po skórze krótkimi, lekkimi pociągnięciami. Najlepsze rezultaty uzyskasz, trzymając ostrze pod kątem 45 stopni.
  • Staraj się wykonywać ruchy w dół, aby uniknąć podrażnień. W trakcie pracy zobaczysz, że martwe komórki skóry i włosy zaczynają się gromadzić.
  • Pamiętaj, żeby nie przejeżdżać po miejscach, w których występuje stan zapalny lub podrażnienie, bo może to spowodować krwawienie.
  • Spłucz twarz delikatnym środkiem oczyszczającym i przejdź do pozostałych czynności pielęgnacyjnych.

Jak chronić skórę po dermaplaningu ?

Zalety dermaplaningu – łatwiejsze nakładanie makijażu, bardziej miękka skóra i bardziej jednolita tekstura – oznaczają również, że musisz dodatkowo zadbać o swoją twarz. Dermaplaning zmniejsza barierę ochronną skóry. Oznacza to, że Twoje produkty będą lepiej wnikać w skórę, ale oznacza to również, że skóra może stać się bardziej sucha, ponieważ jest mniejsza bariera, która zapobiega utracie wody. Aby zachować nawilżenie, stosuj serum nawilżające i kremy naprawcze.

Będziesz też chciała uniknąć wszystkiego, co mogłoby wywołać podrażnienia, więc na świeżo po dermaplanowaniu skóry zrezygnuj z kwasów AHA i retinoidów. Zamiast tego wybierz delikatny preparat oczyszczający i zawsze chroń skórę dużą ilością filtrów SPF.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content