31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Czym jest ubezpieczenie na życie i dlaczego warto je mieć?

Popularne

spot_img

Czy zastanawiałeś się, jak będą wyglądać Twoje finanse w przypadku doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub diagnozy poważnej choroby? Warto także przemyśleć, jak zabezpieczyć bliskich w sytuacji, gdy Ciebie już zabraknie. Dowiedz się, czym jest ubezpieczenie na życie i dlaczego warto je mieć.

Ubezpieczenie na życie – co to?

Ubezpieczenie na życie to sposób na finansowe zabezpieczenie siebie i bliskich w przypadku wystąpienia trudnych sytuacji. W zależności od wyboru oferty może mieć różny zakres ochrony obejmujący zdarzenia takie jak:

 • śmierć ubezpieczonego,
 • zdiagnozowanie nowotworu,
 • uszczerbek na zdrowiu,
 • wypadek komunikacyjny,
 • zapadnięcie na ciężką chorobę,
 • pobyt w szpitalu,
 • operacja,
 • urodzenie dziecka,
 • śmierć dziecka, małżonka, rodziców lub teściów.

Najbardziej podstawowa polisa obejmuje jedynie śmierć ubezpieczonego, jednak wiele osób decyduje się na włączenie dodatkowych zdarzeń w zakres ochrony. Dzięki temu ubezpieczenie na życie może być wsparciem finansowym w trudnych chwilach i pozwoli skoncentrować się na powrocie do zdrowia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenie na życie to niezwykle istotny element pozwalający na zagwarantowanie finansowego bezpieczeństwa dla siebie i bliskich. Dlatego przed jego wyborem warto zastanowić się nad kilkoma elementami.

 • Wysokość sumy odszkodowania

Na rynku nie brakuje ofert, które kuszą klientów niskimi składkami. Jednak zanim zdecydujesz się na taką polisę na życie, zwróć uwagę, jak wysoka jest suma ubezpieczenia. To kwota, którą otrzymają bliscy w razie Twojej śmierci. Powinna mieć taką wartość, aby zapewnić im odpowiednie funkcjonowanie. Przy wyborze rozszerzonego zakresu ochrony, warto przeanalizować wysokość odszkodowania przysługującego za poszczególne zdarzenia.

 • Potencjalne ryzyka

Śmierć to nieodłączny element życia, jednak przy wyborze polisy warto zastanowić się, jakie są prawdopodobieństwa wystąpienia innych ryzyk. Osoby korzystające z samochodów czy autobusów mogą poczuć się bezpieczniej, zwiększając zakres ochrony o wypadki komunikacyjne. Nigdy nie da się także wykluczyć ryzyka zapadnięcia na poważną chorobę czy zdiagnozowania nowotworu. Jeśli planujesz powiększyć rodzinę w przyszłości, warto również uwzględnić urodzenie dziecka w zakresie ubezpieczenia. Zatem zanim zdecydujesz się na wybór polisy, przemyśl, przy jakich zdarzeniach powinna chronić.

 • Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela

Należy pamiętać, że przy każdej polisie na życie, ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo do odmowy wypłaty ubezpieczenia w przypadku zaistnienia pewnych okoliczności. Zazwyczaj dzieje się to w sytuacji, gdy ubezpieczony popełnił samobójstwo, doznał uszczerbku na zdrowiu lub spowodował wypadek komunikacyjny pod wpływem alkoholu czy substancji odurzających. Uczestnictwo w zamieszkach lub szkoda doznana na terenie objętym stanem wojennym, to także podstawa do odmowy wypłaty odszkodowania. Niektórzy ubezpieczyciele również wyłączają uszczerbek na zdrowiu powstały na skutek uprawiania pewnych dyscyplin sportowych. Należy mieć to na uwadze przy wyborze polisy na życia.

Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia może być trudnym zadaniem, gdyż trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów. Warto jednak wiedzieć, że korzystając z internetowych porównywarek, znacznie łatwiej wybierzesz polisę na życie, nie wychodząc ze swojego domu. Wystarczy kilka minut, aby zaznaczyć, jakie elementy powinna mieć oferta ubezpieczeniowa, a w rezultacie uzyskasz zestawienie z propozycjami od wielu towarzystw.

 

/art.sponsorowany/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content