W niedzielę 5 października o godzinie 23:38 radny Rady Miasta Pionki Dominik Cybulski opublikował w mediach społecznościowych wpis, który natychmiast wywołał falę pytań i komentarzy mieszkańców. Napisał:
„Projekt Dominik Cybulski – Radny Rady Miasta Pionki uważam za zakończony, a w ciągu 30 dni znika z Facebooka i całkowicie z sieci.”
Wpis, w którym radny ogłasza koniec swojego projektu pod nazwą „Radny Miasta Pionki” zapowiada całkowite zniknięcie z internetu, został również odebrany przez wielu jako zapowiedź rezygnacji z mandatu radnego miejskiego.
Na prośbę czytelników Redakcja Pionki24 zwróciła się do Dominika Cybulskiego z pytaniem, czy jego decyzja oznacza również złożenie mandatu. Radny odpowiedział krótko – Nie chcę na ten moment komentować całej sprawy.
Zapowiedź wycofania się z sieci może więc oznaczać coś więcej niż tylko przerwę od internetu. Czy radny rzeczywiście planuje złożyć mandat? Na razie sam zainteresowany milczy.
Jeśli decyzja o rezygnacji zostanie potwierdzona, byłby to pierwszy przypadek ustąpienia radnego w tej kadencji.



