23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Branżowe Centrum Umiejętności w Pionkach oficjalnie otwarte

Popularne

spot_img

Pionki, 7 czerwca 2024 odbyło się uroczyste otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w Pionkach, które od razu stało się ważnym punktem na mapie edukacyjnej powiatu radomskiego. Nowoczesna placówka ma na celu kształcenie młodzieży oraz dorosłych w dziedzinach ślusarstwa, mechaniki i obróbki skrawaniem, oferując dostęp do najnowszych technologii i urządzeń przemysłowych.

Nowoczesne Technologie na Wyciągnięcie Ręki

Zakończenie prac budowlanych nastąpiło pod koniec maja. Wkrótce po tym do Pionek dotarły nowoczesne tokarki i frezarki CNC, które przypłynęły aż zza oceanu. Zakup tych urządzeń był możliwy dzięki dofinansowaniu projektu, na który władze Powiatu Radomskiego przeznaczyły ponad 15 milionów złotych. Maszyny pochodzące ze Stanów Zjednoczonych zostały dostarczone specjalnie dla Branżowego Centrum Umiejętności.

Nowe Możliwości Edukacyjne

BCU w Pionkach funkcjonuje w ramach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU) i jest częścią ogólnopolskiej sieci 120 centrów branżowych, które powstają w różnych częściach kraju. Placówka mieści się w zmodernizowanym budynku warsztatów szkolnych CKZiU.

Podczas uroczystego otwarcia, dyrektor CKZiU, Magdalena Wiśniewska, podkreśliła znaczenie nowego centrum dla lokalnej społeczności:

„Witam przed budynkiem nowopowstałego, branżowego centrum umiejętności w dziedzinie ślusarstwa, mechaniki i obróbki skrawaniem. Projekt, który powstał dzięki zaangażowaniu wielu cudownych osób. Wszystkim się tu Państwu kłaniam, dziękuję za wasze ogromne zaangażowanie, dzięki któremu tak innowacyjne miejsce mogło powstać na mapie powiatu radomskiego w Pionkach.”

Szeroka Oferta Szkoleniowa

Nowa placówka oferuje bogaty wachlarz kursów i szkoleń, które są dostępne bezpłatnie dla uczestników. Program obejmuje m.in. kursy z obróbki ręcznej i maszynowej, szkolenia na operatora maszyn CNC oraz dla programistów CNC/CAM. W ofercie znajdują się również specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli i uczniów, obejmujące zagadnienia takie jak grafika inżynierska 2D CAD, modelowanie 3D, programowanie CNC, obsługa tokarki i frezarki CNC, a także programowanie i obsługa COBOTA przemysłowego.

Dla uczniów szkół branżowych to wyjątkowa szansa na zdobycie nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych. Oferta jest skierowana także do nauczycieli, którzy będą mogli poszerzać swoje kompetencje i dostosowywać programy nauczania do najnowszych standardów technologicznych.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content