2.6 C
Pionki
piątek, 19 kwietnia, 2024

[AUDIO] Blisko 170 osób z gminy i miasta Pionki musi stanąć przed komisją wojskową

Popularne

W poniedziałek, 23 maja rusza kwalifikacja wojskowa w Powiecie Radomskim. Obejmie niemal tysiąc osób (dokładnie 999), z czego z rocznika podstawowego będzie to 866 młodych mężczyzn, a z roczników starszych 127 osób. Przed komisją lekarską ma pojawić się również 30 kobiet oraz 6 kandydatów uznanych wcześniej za czasowo niezdolnych do służby. Najwięcej osób objętych tegoroczną kwalifikacją jest w gminie Jedlińsk oraz miastach i gminach Iłża i Skaryszew.

Z miasta Pionki przed komisją wojskowa ma stanąć 91 osób, zaś z gminy 73

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Wypowiedź Marcina Gency – rzecznika starosty radomskiego

Gdzie będzie komisja lekarska?

W Powiecie Radomskim termin kwalifikacji został ustalony na okres od 23 maja do 7 lipca 2022 roku. Powiatowa Komisja Lekarska będzie pracować w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu przy ul. Mazowieckiego 7 w sali numer 228 (II piętro). Telefony kontaktowe: /48/ 36-55-801 w. 183, 184.

Jakie dokumenty?

Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej, powinny zabrać ze sobą:

• dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,

• posiadaną dokumentację medyczną,

• aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy),

• dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.

Natomiast ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny, powinni dodatkowo zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie ich zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 (lub 24) miesięcy oraz książeczkę wojskową.

Kogo dotyczy kwalifikacja wojskowa?

Do kwalifikacji wojskowej w 2022 r. zostaną wezwani: mężczyźni urodzeni w 2003 roku, mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, osoby urodzone w latach 2001–2002, które wcześniej zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, a także kobiety urodzone w latach 1998-2003, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, a także panie pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2021/2022 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami szkół lub kierunków: analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. mogą być wezwane również osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłoszą się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content