7,4 C
Pionki
sobota, 1 kwietnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Będzie się działo! Organizacje sportowe i stowarzyszenia kulturalne z gminy i miasta Pionki otrzymały dofinansowania na organizację wydarzeń

Popularne

Blisko 130 tysięcy złotych z budżetu powiatu radomskiego trafi do klubów i organizacji sportowych oraz stowarzyszeń kulturalnych na rozmaite działania, aktywizujące mieszkańców w każdym wieku. Umowy z przedstawicielami trzeciego sektora podpisał starosta radomski Waldemar Trelka. W ostatnich latach kwoty dofinansowań dla NGO znacząco wzrosły.

Ponad 97,3 tysiąca złotych dla klubów i stowarzyszeń sportowych na działania aktywizujące dzieci, młodzież i dorosłych oraz ponad 30 tysięcy złotych dla podmiotów, zajmujących się działalnością kulturalną – takie kwoty rozdysponowano w tym roku w ramach otwartych konkursów dla organizacji pozarządowych. Łącznie w dwóch konkursach dla NGO przeznaczono ponad 127,8 tysiąca złotych.

W tym roku rozstrzygnięcie konkursów dla NGO miało miejsce w drugiej połowie lutego. Dwie komisje, złożone z radnych powiatu, przedstawicieli Wydziału Promocji i Rozwoju oraz reprezentantów NGO, dofinansowały wszystkie zgłoszone projekty, choć kwoty wsparcia były różne w zależności od rangi, zasięgu czy rodzaju planowanego wydarzenia.

Gratulacje od starostów

W ostatnich dniach w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu podpisano umowy z przedstawicielami klubów i stowarzyszeń sportowych oraz kulturalnych. Powiat reprezentowali starosta Waldemar Trelka oraz wicestarosta Krzysztof Kozera.

– Przede wszystkim bardzo dziękuję państwu za dotychczasową działalność, za to, że macie jeszcze chęci, aby prowadzić kluby sportowe czy przygotowywać wydarzenia kulturalne – mówił Waldemar Trelka, starosta radomski. – Jako samorząd powiatowy wspieramy organizacje pozarządowe, przekazując w ramach konkursów środki, które pomagają państwu działać na rzecz lokalnej społeczności. Wraz z Zarządem Powiatu będziemy starać się o to, aby z roku na rok te kwoty były coraz większe.

– Wartość pomocy ze strony powiatu dla organizacji pozarządowych znacząco wzrosła, ponieważ jeszcze dwa – trzy lata temu w konkursie sportowym było do rozdysponowania 47 tysięcy, a dziś jest już 97 tysięcy złotych – podkreślił wicestarosta Krzysztof Kozera.

Konkurs dla organizacji sportowych

Zgłoszono 23 projekty, jedna organizacja zrezygnowała z przyznanego dofinansowania. Jeśli chodzi o miasto i gminę Pionki otrzymały je:

UKS „BETA” Pionki na przeprowadzenie Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt im. T. Machnio,

KS „PROCH” Pionki na organizację zawodów: XXVI Memoriału Henryka Zatorskiego w piłce nożnej dla dzieci, XVII Memoriału Andrzeja „Dzidka” Grosiaka w piłce nożnej dla dzieci oraz X Memoriału Sławomira Rutki w piłce nożnej oldboyów

Centrum Tang Soo Do Pionki na udział reprezentacji Powiatu Radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych

GKS „Królewscy” Jedlnia na organizację Międzypowiatowego Cyklu Turniejów Piłki Nożnej dla Dzieci ALGIDA-CUP

Stowarzyszenie Klub Żeglarski Pionki na organizację Integracyjnych Regat Żeglarskich Jachtów Kabinowych

Konkurs dla organizacji kulturalnych i turystycznych

Zgłoszono w nim sześć projektów, wszystkie uzyskały dofinansowanie. Pionki reprezentować będą:

Zespół „Królewskie Źródła” naorganizację Festynu z okazji 15-lecia Zespołu Królewskie  Źródła pod hasłem „Ludowe Granie”

Koło Gospodyń Wiejskich w Augustowie na organizację Festynu z okazji 250 -lecie powstania wsi Augustów połączonego z VII Przeglądem Piosenki Biesiadnej

Stowarzyszenie Orkiestry Dętej „Boni Angeli” na organizację V Przeglądu Twórczości Zespołów Wokalno-Muzycznych w Jedlni

Warto dodać, że każdy samorząd co roku przeznacza pewną kwotę ze swojego budżetu na konkursy dla organizacji pozarządowych (NGO), które proponują organizację różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, rozgrywek sportowych czy innych form aktywizacji mieszkańców. Samorząd Powiatu Radomskiego przeprowadza takie konkursy w pierwszych miesiącach nowego roku budżetowego.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content