22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Bardzo dobre wyniki rekrutacji do szkół średnich w Powiecie Radomskim

Popularne

spot_img

Blisko 500 osób chce kontynuować naukę w szkołach średnich, prowadzonych przez Powiat Radomski. Najliczniej oblegane placówki to Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Iłży oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. To bardzo dobre wyniki tegorocznego naboru, które świadczą o coraz wyższej pozycji edukacyjnej powiatowych szkół średnich w Pionkach oraz Iłży.

Na tegorocznych absolwentów szkół podstawowych czekało 375 miejsc w 14 oddziałach szkolnych. Tymczasem do klas pierwszych szkół średnich w Pionkach oraz Iłży przyjęto dokładnie 495 osób, czyli blisko 100 więcej niż zakładano.

– Wpływ na bardzo dobre wyniki naboru mogły mieć wyniki tegorocznych matur w naszych placówkach, które były wyższe niż średnia wojewódzka. Szkoły średnie od kilku lat są notowane bardzo wysoko w ogólnopolskich rankingach, ale przede wszystkim są przyjazne dla ucznia, bezpieczne i realizują szereg innowacji pedagogicznych, czy programy wymiany międzynarodowej. Nie bez znaczenia są też wielomilionowe inwestycje w oświatę, jak na przykład budowa sali gimnastycznej czy wirtualnej strzelnicy przy liceum w Pionkach czy stworzenie od podstaw najnowocześniejszej w regionie szkoły specjalnej w Chwałowicach. Gratuluję wszystkim absolwentom, którzy dostali się do powiatowych szkół średnich w Pionkach oraz Iłży. Jestem przekonany, że jest to dla was najlepszy wybór – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Licea i technika w czołówce

W Liceum Ogólnokształcącym w Iłży może zostać przyjętych 100 nowych uczniów, z czego najwięcej, bo 39 do klasy humanistycznej, a 30 do klasy matematyczno – fizycznej. Dużą popularnością cieszy się również Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, gdzie przyjęto 160 pierwszoklasistów, najwięcej do klasy kształcącej techników grafiki i poligrafii cyfrowej. Z kolei 77 uczniów chce dalej kształcić się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży, gdzie najpopularniejsza jest klasa informatyczna. Sporo uczniów będzie uczęszczać do nowego Zespołu Szkół w Pionkach, w którym od 1 września rozpocznie naukę blisko 80 pierwszoklasistów. Wybierali oni najchętniej klasy humanistyczną oraz medyczną w liceum, także klasę kształcącą techników programistów w technikum.

Popularnością cieszyły się również dwie szkoły branżowe w Iłży i Pionkach, kształcące młodzież w takich zawodach, jak: kucharz, mechanik, ślusarz czy monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, gdzie może rozpocząć naukę ponad 80 absolwentów podstawówek.

Rekrutacja uzupełniająca

W liceach ogólnokształcących przygotowano 5 oddziałów z łączną liczbą 123 miejsc dla młodzieży, w technikach na absolwentów podstawówek czeka 195 miejsc w 7 oddziałach, a w szkole branżowej I stopnia – 2 oddziały i 57 miejsc. Łącznie na absolwentów szkół podstawowych czekało 375 miejsc. W przypadku niektórych kierunków kształcenia chętnych było więcej niż miejsc.

W pierwszej połowie sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, dzięki której część absolwentów, która nie dostała się np. do szkół radomskich, będzie mogła wybrać powiatową szkołę blisko rodzinnego domu.

/źródło:Starostwo Powiatowe Radom/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content