15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

[AUDIO/ZDJĘCIA] Strefa relaksacyjna przy ul. Zakładowej oficjalnie otwarta

Popularne

spot_img

Zakończyła się budowa Lokalnej Strefy Aktywności Relaksacyjno – Edukacyjnej. Miejsce wypoczynku, relaksu zlokalizowanej między ul. Zakładową a ul. Spokojną w Pionkach dziś doczekało się oficjalnego otwarcia.

Skwer, strefa rekreacyjno-edukacyjna zwana również relaksacyjną, która powstała przy ul. Zakładowej, prócz ławek i efektownych (szczególnie w nocy) kul została wyposażona m. in. w głuchy telefon, koło optyczne, szumiące rury, krzywe zwierciadło, memory, czy zestaw tablic edukacyjnych.

Dodatkowymi elementami są: ścieżka gier i zabaw oraz zestaw trampolin ziemnych. Dla młodzieży powstała strefa do ćwiczeń „Street workout”. Oficjalnego otwarcia całej strefy dokonał burmistrz Pionek, Robert Kowalczyk

– Długo zastanawialiśmy się jak powinna w tej części Pionek wyglądać strefa relaksacyjna.  Doszliśmy do wniosku, że w mieście brakuje takiej części, gdzie mogłaby się edukować najmłodsza nasza część miasta – czyli dzieci. Stąd powstał pomysł na różnego rodzaju gry, które państwo widzicie na tym placu. Mam nadzieję , że będzie on przydatny wszystkim i da dużo radości  i tym młodszym i tym starszym. Z tego co zdążyliśmy się zorientować to tym starszym najbardziej się podobają kule, i to szczególnie późnym wieczorem. Również się cieszymy, bo to pomysł dosyć nowatorski w naszym regionie. Bardzo dużo osób przyjeżdża, które fotografują kule i jak one się prezentują w całej przestrzeni. – mówił burmistrz Kowalczyk

Burmistrz Kowalczyk podziękował za duże wsparcie przy realizacji tej inwestycji, prezes LGD Zwoleń.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować prezes Lokalnej Grupie Działania Zwoleń, pani Iwonie Sałek. Bo to m.in. w LGD zauważyli, że mamy dobre pomysły, chcemy realizować coś dla mieszkańców. – dodał burmistrz Kowalczyk.

Dzieci naszą przyszłością

Podczas otwarcia głos zabrała prezes Lokalnej Grupy Działania Dziedzictwo i Rozwój Iwona Sałek wyrażając swoje przekonanie, iż współpraca z miastem Pionki przynosi same wymierne efekty, które zapewne docenią dzieci, które są naszą przyszłością.

– Gmina miasto Pionki współpracuje z LGD już siedem lat i przynosi jak widać to wymierne korzyści. Cieszę się, że skorzystają ci najmłodsi, ponieważ dzieci są naszą przyszłością i należy szczególnie o nie dbać (..). – stwierdziła prezes zwoleńskiego LGD Iwona Sałek. – Chciałam jeszcze pogratulować państwu gospodarza, burmistrza Roberta Kowalczyka, ponieważ jest to człowiek, który widzi przede wszystkim  rozwiązania problemów a nie samych problemy.

Strefa relaksacyjna, która postała na terenie „Centralnej Kolonii”, to nie tylko miejsce dla najmłodszych. To również miejsce, które zostało wyposażone w elementy małej architektury w postaci ławek, stojaków na rowery i koszy na śmieci oraz w karmników dla ptaków, domków dla owadów i biblioteczkę plenerową. W strefie pojawiły się nowe nasadzenia roślinne, trawniki i latarnie parkowe.

Ciekawym elementem, który dopełnia całą przestrzeń jest nowa rzeźba przedstawiający pierścionek. Autorem rzeźby jest Monika Vezden (pseud. Mo Vezden), a kilka słów o samej instalacji przedstawił radny „Centralnej Kolonii” Zbigniew Belowski

– Byłem tutaj wczoraj wieczorem i młody człowiek zapytał mnie, co to za nowy obiekt tutaj się pojawił. Poświeciłem mu sporo czasu, bardzo miła rozmowa, a mowa była o rzeźbie pierścionek. Metalowym pierścionku, który był projektem artystki do pierścionka, który z radością nosi na palcu Monika Vezden.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content