27.3 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[AUDIO/ZDJĘCIA] My, kolorowe kule… Wyjątkowe, podświetlane z herbem miasta. Już wkrótce oficjalne otwarcie strefy edukacyjno-rekreacyjnej przy ulicy Zakładowej

Popularne

spot_img

Ścieżka gier i zabaw, trampoliny, krzywe zwierciadła, koło optyczne, urządzenia street workout’u, mała filia miejskiej biblioteki, czy domki dla zwierząt i owadów. Wszystkie atrakcje powstają w strefie edukacyjno-rekreacyjnej przy ulicy Zakładowej w Pionkach. Wyjątkowo prezentują się również podświetlane kule, które wieczorem nadają ciekawego charakteru temu miejscu.

Skwer przed modernizacją

O tym, że dużo się dzieje na skwerku przy ulicy Zakładowej w Pionkach mówi radny z okręgu Centralna Kolonia Zbigniew Belowski.

Enklawa cienia

Decyzja w sprawie powstania tej inwestycji należała do radnych, którzy w maju większością głosów wyrazili aprobatę dla tego pomysłu. Radni ale również mieszkańcy mieli pewne obawy, które w dużej mierze dotyczyły wycinki drzew na potrzeby realizacji inwestycji. Jak się jednak okazało, były one bezpodstawne. Większość całej strefy w dalszym ciągu otaczają drzewa, dając cień i bardziej znośną temperaturę w upalne dni.

– Ten teren jest zbudowany tak, żeby zachować jak najwięcej drzew, które tutaj rosną, ponieważ w wielu punktach właśnie obszary, które są otoczone wysokim drzewostanem spełniają najbardziej swoją rolę. – dodał Zbigniew Belowski

Miał być blok, są wyjątkowe kule

Prócz urządzeń do gier i zabaw dla najmłodszych, trampolin czy urządzeń do street workout’u, cała strefa została ozdobiona wyjątkowymi świecącymi kulami. Na jednej z nich zamieszczony został herb naszego miasta, który zwłaszcza wieczorem robi wrażenie.

 

Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 760 tysięcy złotych. Obecnie trwają techniczne odbiory, a oficjalne otwarcie zaplanowane zostało na drugą połowę września.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content