-5,8 C
Pionki
poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[AUDIO/ZDJĘCIA] Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Wystrzałowy Piknik już za nami

Popularne

Wysoka frekwencja, młodzi oraz dorośli. Każdy bez wyjątku mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie podczas wystrzałowego pikniku, który odbył się w minioną sobotę w Laskach. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wsparcia Reduta.

Do dyspozycji wszystkich chętnych była dostępna broń krótka i długa. Każdy mógł wziąć udział w pokazach broni współczesnej oraz historycznej prezentowanej przez Fabrykę Broni “Łucznik” Radom oraz Muzeum Wojska Techniki i Uzbrojenia. Fundacja Wsparcia Reduta razem z Klubem Miłośników Broni Szaniec byli organizatorami wystrzałowego pikniku na pożegnanie lata.

– Bardzo zaskoczyła nas frekwencja wśród najmłodszych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że dużo ludzi z regionu nas odwiedziło, w szczególności stanowiska zorganizowane przez Fabrykę Broni z Radomia oraz Muzeum Wojska Techniki i Uzbrojenia, które przyjechało do nas z prywatną wystawą. – mówił prezes zarządu Fundacji Wsparcia Reduta, Łukasz Burski

Podczas pikniku, dla dzieci dostępne były wiatrówki oraz broń sportowa. Dorośli mieli natomiast możliwość strzelania ogniem ciągłym.

– Mamy tutaj broń sportową. Broń, z której możemy się przygotować do egzaminu, do pozwolenia na broń do celów sportowych. Mamy również broń typowo bojową, typowo wojskową, której nigdzie indziej w rękach cywilnych znaleźć.

 

Impreza odbyła się w godzinach 9-17 na strzelnicy Fundacji Wsparcia
Reduta w Laskach gm. Pionki. Dla odwiedzających dostępne było ponad 10 tysięcy sztuk amunicji, kilkudziesięciu instruktorów oraz kilkanaście stanowisk strzeleckich na trzech osiach. Fabryka Broni „Łucznik” Radom jako partner wydarzenia zapewniła ze swojej strony możliwość strzelania z nowoczesnych karabinków MSBS, GROT, legendarnych karabinków BERYL, a także pistoletów VIS 100. Oprócz tego uczestnicy eventu mogli zapoznać się z kompletnym portfolio produktów Fabryki Broni.

Najmłodszym oraz młodzieży pakiety strzeleckie zapewnił radny Gminy Pionki – Piotr Krakowiak, który nie krył zadowolenia z organizacji imprezy oaz zainteresowania strzelectwem. – Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy swój sobotni czas spędzili razem z nami na strzelnicy w Laskach! Wystrzałowy piknik – Pożegnanie Lata to był strzał w 10-tkę. Świetnie było być jego częścią. Jako lokalny samorządowiec cieszę się, że mamy takie miejsce w naszej gminie i takie wydarzenia sprawiają, że strzelectwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Cieszę się, że na nasze zaproszenie licznie odpowiedziały dzieci i młodzież dla których sponsorowałem pakiety strzeleckie. Wiem, że to kolejne świetne wydarzenie, które na pewno nie jest ostatnim słowem Fundacji Wsparcia Reduta i KMB Szaniec.

 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content