18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[AUDIO] Szpital w Pionkach zyskał nowy ambulans

Popularne

spot_img

Do szpitali w Zwoleniu i Pionkach trafiły nowoczesne ambulanse typu T z wyposażeniem. To efekt realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego projektu unijnego, którego celem jest przeciwdziałanie i walka z COVID-19. Koszt ambulansów to ponad 596 tys. zł. W przekazaniu pojazdów udział wziął wicemarszałek Rafał Rajkowski, członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Do szpitala w Pionkach trafił pojazd marki Mercedes Benz Vito wyposażony w nosze, transporter pod nosze i krzesełko kardiologiczne samojezdne. Koszt ambulansu to 297 tys. zł.

– Ambulans został przekazany w formie darowizny. Jest to darowizna realizowana w ramach projektu covidowego. Samochód służy nam od maja tego roku, jest niezbędny do realizacji zadań statutowych i mam nadzieję, że posłuży nam bardzo długo – mówiła podczas przekazania ambulansu dyrektor Pionkowskiego szpitala Bernarda Dudek

 

Pojazdy zostały zakupione w ramach projektu realizowanego przez samorząd województwa, polegającego na doposażeniu mazowieckich szpitali do walki z COVID-19. Całkowita wartość projektu to 480 mln zł.

– Bardzo się cieszę, że możemy dziś przekazać ten ambulans. Jak powiedziała pani dyrektor sfinansowany ze środków unijnych ale z wkładem samorządu województwa mazowieckiego. Za chwilę z pewnością będziemy mieli możliwość przekazania do kolejnej placówki zarządzanej przez powiat radomski. W sytuacji wybuchu pandemii w Polsce podjęliśmy szybkie działania dotyczące kwestii uruchomienia projektu unijnego, który dotyczył kwestii doposażenia siedemdziesięciu kilku jednostek. W tych jednostkach objętych znalazły się również podmioty z Pionek i Iłży. Cały projekt opiewał na kwotę blisko 500 milionów złotych. […] Chciałbym powiedzieć, że te wszystkie zakupy dotyczące akurat  tej jednostki opiewają na kwotę 1 milion 357 złotych. […] Uważamy, że te działania samorządu województwa mazowieckiego podjęte w pierwszych tygodniach tej pandemii, przyniosły olbrzymi efekt wsparcia dla jednostek szpitalnych. – dodał wicemarszałek samorządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski

 

Członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska przypomniała zebranym, że wybuch pandemii covid-19 zaskoczył wszystkich i jako jeden z pierwszych samorządów województwa mazowieckiego wystąpił do Komisji Europejskiej o możliwość przesunięcia zaoszczędzonych środków finansowych na sfinansowanie potrzeb szpitali, zakup środków ochrony osobistej.

 

Za wsparcie w formie ambulansu podziękował starosta radomski Waldemar Trelka.

 

W trakcie spotkania burmistrz Pionek Robert Kowalczyk wyraził nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta widzą i doceniają wysiłki jakie są wkładane przez samorząd w pozyskiwaniu środków ze wszystkich możliwych źródeł.

– Staramy się jako miasto pozyskiwać środki ze wszystkich możliwych źródeł. Mam nadzieję, że mieszkańcy to widzą i doceniają. Docenią mieszkańcy również, to dzisiejsze spotkanie, bo myślę, że każdy wkład  w zdrowie mieszkańca Pionek jest dla nas bardzo ważny. Ja szanowni państwo chciałbym  żebyśmy, my wspólnie tworzyli taką dobrą atmosferę do tego żeby te pieniądze do Pionek napływały. Ja za dotychczasową pomoc władzom Mazowsza bardzo, bardzo serdecznie dziękuję  –  podziękował burmistrz Pionek Robert Kowalczyk

 

Poświecenia nowego ambulansu dokonał proboszcz Parafii Św. Barbary w Pionkach Robert Kowalski

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content