22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

[AUDIO] Ruch, który nadaje sens naszemu zdrowiu. Przed nami 11 edycja Kozienice Triathlon 2022. Konferencja prasowa

Popularne

spot_img

Do pokonania 750 metrów wpław po Jeziorze Kozienickim, 21 km na rowerze gminnymi drogami i 5 km biegu. To będzie impreza dla najwytrwalszych sportowców. Dziś odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca 11. edycję Enea Kozienice Triathlon.

W niedzielę 21 sierpnia w Kozienicach już po raz jedenasty odbędą się zawody Kozienice Triathlon. – Istotą naszego zdrowia jest ruch. Ruch, który nadaje sens naszemu zdrowiu i tu nie trzeba trenować coś co ma przynieść mistrzostwo świata, po prostu w różnej formie można to robić. – mówił podczas konferencji Jerzy Górski.

W piątek na tarasie widokowym Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS nad Jeziorem Kozienickim zorganizowana została konferencja prasowa poświęcona tegorocznej edycji zawodów. W briefingu wziął udział Jerzy Górski, główny organizator zawodów, mistrz świata w podwójnym Ironmanie oraz bohater książki i filmu „Najlepszy”, Piotr Kozłowski, burmistrz Gminy Kozienice oraz wiceprezes zarządu Enea Wytwarzanie ds. Pracowniczych Sławomir Zielony

Piątkową konferencję otworzył burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski, który przypomniał, że w pierwsza edycja odbyła się w zasadzie bez udziału mieszkańców Kozienic. Dzięki popularyzacji tego sportowego wydarzenia w regionie, dziś ponad połowę jego uczestników stanowią mieszkańcy naszego miasta i okolic.

 – Cieszę się ogromnie, że ziemia kozienicka po raz jedenasty gości triathlon. Ta edycja pokazuje, że coraz bardziej otwieramy się też tutaj na mieszkańców, na tych którzy w naszym regionie funkcjonują i żyją na co dzień. W zasadzie mieszkańców Kozienic w pierwszym triathlonie nie było, teraz już ponad połowa to mieszkańcy naszego regionu i chcemy właśnie aktywność i sport popularyzować poprzez profesjonalne podejście jak tu zapewnia nam Jerzy Górski, który jest firmą samą w sobie oraz nasz partner Enea – zapewniał burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski

 

Sponsorem kozienickiego Triathlonu jest Enea Wytwarzanie. Wiceprezes zarządu Enei ds. Pracowniczych Sławomir Zielony zapewnił wszystkich, że zawsze chętnie firma będzie wspierała tego typu inicjatywy.

– Enea Wytwarzanie zawsze wspiera takie zawody. Bardzo jesteśmy dumni, że możemy wspierać takie inicjatywy. Z tego co się dowiedziałem, bardzo dużo osób z tego terenu bierze w tym triathlonie. Zawsze byliśmy z ludźmi i będziemy wspierać takie inicjatywy dalej – mówił wiceprezes zarządu Enea Wytwarzanie ds. Pracowniczych Sławomir Zielony

 

Jerzy Górski, główny organizator triathlonu po krótce opowiedział jak wyglądają przygotowania do tego sportowego wydarzenia oraz zachęcał wszystkich do wzięcia w nim udziału.

– My tutaj w Kozienicach proponujemy start po zdrowie w innych obliczach. 11 edycja Enea Triathlon  różni się od poprzednich tym, że w tej chwili skupiliśmy wszystko co tylko jest możliwe w różnych kategoriach i nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu np. rowerów wyścigowych, profesjonalnych – podkreślał Jerzy Górski organizator kozienickiego Triathlonu – Z dumą chcę powiedzieć jedno,  nie ma takiego drugiego miejsca, nie dlatego, że ja tu odpowiadam za pewne rzeczy ale tak jest. Jestem w tym miejscu od kilkudziesięciu lat zakochany, widzę jak ono się zmienia.

 

Aby zapisać się na kozienicki triathlon w kategorii sztafet należy KLIKNĄĆ TUTAJ, zaś indywidualnie TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 sierpnia 2022 roku!

Regulamin zawodów dostępny jest TUTAJ (wystarczy kliknąć).

Opłaty

  • Enea Kozienice Triathlon sprint: 150 zł.
  • Enea Kozienice Triathlon super sprint: 150 zł.
  • Mistrzostwa Kozienic Sztafet sprint: 250 zł.
  • Mistrzostwa Kozienic dla dzieci – aquathlon: 10 zł

Będzie możliwe opłacenie wpisowego w dniu zawodów, jedynie w przypadku wolnych miejsc. Uwaga! Opłacenie zgłoszenia Enea Kozienice Triathlon (sztafety i indywidualny) w terminie do 7 sierpnia gwarantuje zgłoszony medal pamiątkowy, koszulkę techniczną oraz posiłek regeneracyjny. Informacje dodatkowe: Jerzy Górski tel. 504-157-030,e-mail: kontakt@sport-gorski.pl, e.mail:gorskijerzy@wp.pl

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content